На Донбасі від спеки можуть вибухнути терикони

Терикони Донбасу почали тліти. Екологи вважають, що ситуація критична та існує загроза вибухів. А чиновники просять "не лякати народ".

Аномальна спека вдарила по териконах Донбасу – вони не витримують 40-градусної температури і починають тліти. Експерти попереджають, що існує загроза вибухів, чиновники заспокоюють - причин для паніки немає.

"У принципі, проблема тліючих териконів для області не нова. Але нинішня спека активно сприяє тому, що вони можуть горіти", - розповів Петро Пашковський, заступник директора Донецького НДІ гірничорятувальної справи та пожежної безпеки.

Це небезпечно насамперед через шкідливі викиди. Серед продуктів горіння териконів - оксид вуглецю, сірчистий газ, оксид сірки, оксид азоту.

Думки донецьких екологів з цього приводу розділилися. Одні кажуть, що терикони горіли і тліли завжди і паніка недоречна. Інші ж запевняють: ситуація критична, існує загроза вибухів.

"Відомий випадок, коли в Димитрові, під Донецьком, вибухнув породний відвал - у ньому накопичилися гази. Це було близько 40 років тому (тоді загинуло кілька десятків людей – прим. ред.). Безумовно, це страшне явище, враховуючи, що з того моменту в області стало більше териконів", - заявив Володимир Березін, директор еколого-культурного центру "Бахмат".

Втім, офіційно управління екології запевняє, що загрози немає. "Тільки не треба лякати народ!" - висловив свою думку начальник Головного управління екології та природних ресурсів Сергій Третьяков.

"Так, у Донецькій області зараз близько 113 териконів в стадії реструктуризації, і половина з них – горять. Але не в усьому тут винна спека. Хоча не можна не погодитися - продукти горіння для людей, які живуть поблизу, шкідливі", - зазначив Третьяков.

40-градусна спека в Україні триватиме щонайменше до середини серпня.

Щоб не допустити російського сценарію, де лісові пожежі охопили тисячі гектарів, влада України вдалася до безпрецедентних заходів безпеки. Якщо раніше населенню рекомендували не відвідувати лісові масиви, то з четверга заходити і заїжджати в ліс простій людині суворо заборонено.

Військовослужбовцям у найближчі два тижні заборонили проводити навчання і стрільби на полігонах. Крім того, військові повинні забезпечити перевірку пунктів евакуації населення на випадок термінового відселення людей з небезпечних зон.

Читайте також:

В Україні від пожеж постраждало вже 625 га лісу

Українські військові поливають водою снаряди, щоб уникнути вибухів

У Криму море прогрілося до рекордної температури

У 40-градусну спеку в київських моргах не працюють холодильники

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: