На Донбасі зросла популярність української мови

На побутовому рівні проблема існування української мови на Донеччині залишається, проте її популярність зростає.

Мовознавці відзначають зростання інтересу до вивчення української мови на Донеччині серед школярів та молоді, зокрема, збільшується кількість дітей в україномовних класах.

Про це йшлося на науковій конференції у Донецьку до міжнародного Дня рідної мови, одним з головних питань якої був розвиток державної мови в російськомовному регіоні. В обговоренні мовних проблем взяли участь науковці, педагоги, представники громадських організацій, журналісти.

Проректор інституту післядипломної педагогічної освіти Лідія Чернікова розповіла: якщо в 90-х роках в україномовних перших класах було до 10 дітей, то тепер понад 20. Крім того, за її словами, сьогодні сотні тисяч дітей області беруть участь у республіканському конкурсі знавців української мови, хоча декілька років тому це були поодинокі випадки. Утім, Чернікова зазначила, що на побутовому рівні проблема існування української мови залишається, оскільки державної мовою на Донеччині "мало хто спілкується".

В регіоні взагалі демократично і толерантно ставляться до мовних питань, вважає Ігор Зоц – головний редактор єдиної обласної україномовної газети "Донеччина". Утім, він звернув увагу не слабку присутність української мови в інформаційному просторі.

Річ в тім, каже керівник видання, що для бізнесу в східних регіонах україномовні ЗМІ поки що не цікаві, бо вони за попитом не можуть конкурувати з російськомовними виданнями. "Не можна казати, що зовсім немає попиту на українські газети, але в Донецькій області попит невеликий і, може, займає десь 5 відсотків", - зауважив Зоц.

Сьогодні політикам мовну проблему треба залишити в спокою, бо всі опитування свідчать, що ця проблема навіть не входить до десятки найактуальніших, каже Зоц. Він вважає, що в багатонаціональній Донеччині російська буде і надалі залишатися мовою традиційного спілкування. Головне, аби лише не задавити паростки україномовного, зауважив редактор.

Нагадаємо, Віктор Янукович після перемоги на президентських виборах пообіцяв, що в російськомовних регіонах ця мова буде використовуватися без обмежень. Янукович наголошував, що в Україні буде імплементована Європейська хартія регіональних мов, яка дозволить вільно та в повному обсязі використовувати російську в сферах освіти, судочинства тощо.

Водночас президент Віктор Ющенко схвалив концепцію державної мовної політики, яка, серед іншого, зобов'язує українців володіти державною мовою - українською.

Читайте також:

ПР відклала референдум про державну російську мову

Ющенко заповів розмовляти українською мовою

ПР розповіла про новий статус російської мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: