Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Донеччині кардіохірурги вперше з початку війни провели операцію на відкритому серці

Нарешті в регіон надійшло необхідне для складних, але дуже важливих операцій обладнання.

Уперше за час війни з Росією операції на відкритому серці почали робити на підконтрольній Україні території Донецької області. Одразу два складних хірургічних втручання провели лікарі з окупованого Донецька в Краматорську, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ще на початку бойових дій  вони покинули роботу та рідні домівки, а нині зробили все, щоби звичайну міську лікарню перетворити на сучасний кардіоцентр. Нещодавно там з’явилося спеціальне обладнання, яке дозволяє робити такі операції – першу зробили на серці Олександра Івановича. 10 років тому він пережив два інфаркти, нещодавно чоловіку знову стало зле.  Три кардіохірурги розрізали грудну клітку та на цілих 5 годин зупинили серце. У цей час перекачувати кров допомагало обладнання. Далі хворому вживили три додаткові судини, які взяли з його ж ноги – так відновлюють кровообіг по артеріях. "Робиться місток між аортою і частиною коронарної артерії, яка ще не забита", - пояснив кардіохірург Юрій Кучер.

Відео Уперше від початку війни на Донбасі почали здійснювати операції на відкритому серці

Одразу два складних хірургічних втручання здійснили лікарі з окупованого Донецька. Ще на початку бойових дій вони покинули роботу та рідні домівки. І зробили все, аби звичайну міську лікарню у Краматорську перетворити на сучасний кардіоцентр. Нещодавно обласна влада придбала для медиків спеціальне обладнання, яке дозволяє робити такі операції.  

Уперше від початку війни на Донбасі почали здійснювати операції на відкритому серці

Через два тижні після операції пан Олександр ще слабкий, але намагається вставати з ліжка. "Я би вже побіг, може, але потім голова запаморочиться. Боюся ще", - зізнається хворий. Тетяна Доценко постійно біля чоловіка і хоче пошвидше забрати його додому в Слов'янськ. "Коли він вийшов і почав дихати самостійно, без трубки, радість була неймовірна. Я кажу: вітаю з другим днем народження", - каже дружина пацієнта.

Фотогалерея Українська кардіохірургія: інвестиції створюють умови для інновацій (3 фото)

Сусід  по палаті – художник із  Костянтинівки. "Незважаючи на відсутність алкоголю, тютюну – такий форсмажор. Така моя конституція, трошки судини підвели", - зізнається Юрій Сердюков. У нього теж був інфаркт і йому теж зробили операцію на відкритому  серці. Чоловік готується до виписки, а на згадку сусіду малює його портрет. "Дуже великої схожості не обіцяю, але шарж буде – це точно", - жартує він.

Раніше обидва пацієнти для порятунку мали б їхати за сотні кілометрів, тепер же операції на відкритому серці вперше за час війни зробили на підконтрольній Україні території області – у Краматорську. "У нас з’явилася така операційна, машина, котра повністю заміщує роботу серця і легень, це дає можливість робити операції", - пояснив Юрій Кучер. Він і його колеги – досвідчені професіонали, які колись працювали в одному з кращих медзакладів України, інституті невідкладної та відновної хірургії імені Гусака. У Краматорську вони починали в приміщенні, де не було навіть ремонту, не кажучи вже про обладнання. "Не було палати інтенсивної терапії, не було реанімації, не було своєї лабораторії", - пригадує завідувач Дмитро Узун. Щодня у центр звертається все більше пацієнтів. Кардіологи певні, що зможуть зарадити навіть при найскладніших діагнозах, от тільки приміщення вже затісне – треба розширятися.

Кореспондент ТСН Юлія Семененко

Залиште свій коментар

Вибір редакції