На Донеччині лікарів і вчителів примушують здавати гроші на храм УПЦ МП

У Донецькій області працівників різних установ, зокрема бюджетних, "добровільно-примусово" просять віддавати свій денний заробіток на будівництво храму УПЦ МП.

У місті Димитрове Донецької області міська влада зобов'язує працівників підприємств "добровільно-примусово" перерахувати свій денний заробіток на будівництво в місті православного храму Московського патріархату.

Про це повідомив депутат Димитровської міської ради Віктор Трифонов, який також є головою місцевої організації Незалежної профспілки гірників України (НПГУ) міст Селидове і Новогродовка.

За його словами, "зараз в місті Димитрове під девізом: "Відродимо духовність, спорудимо храм разом" розгортається будівництво храму святого великомученика Пантелеймона", і керівництво міста "проводить роботу" з керівниками підприємств, щоб працівники перерахували свій денний заробіток до фонду будівництва цього храму.

"Ну, будівництво храму – ради Бога, – ми не проти. Але ми не згодні з тими методами, якими збирають гроші на цей храм", – сказав Трифонов.

Він розповів, що, наприклад, на шахти, які входять до ДП "Красноармійськвугілля", приїжджають керівники міста разом з представниками духівництва і говорять про те, "щоб робітники, шахтарі перерахували одноденний заробіток на будівництво храму".

"Ви ж розумієте, що робиться це добровільно-примусово, щоб керівники підприємств на людей як би вплинули. Виходить, що на шахті працюють і мусульмани, і греко-католики, й іудеї – і всі мають перераховувати на будівництво православного храму Московського патріархату?", - обурився Трифонов.

При цьому він зазначив, що у "шахтах зібрати ці гроші буде важче - там дві профспілки". "А ось де легко людей "ламали" – це у лікарнях, у школах: вони ж усі бюджетники, підкоряються міському голові. Там з людьми не церемонитимуться", – сказав він.

Трифонов повідомив, що він також є заступником голови Громадської ради, створеної при міськраді Димитрова, і тому вважає, що це питання про збір коштів на будівництво згаданого храму має виноситися на обговорення ради.

"Чому це питання не винесли на розгляд Громадської ради? До неї входять і представники духівництва міста... Чому натомість по всьому місту влада лише тисне на керівників?", - заявив депутат міськради.

"Наша позиція така: ми не проти будівництва храму, але це має відбуватися цивілізовано, за бажанням. Хай би поставили пластмасову скриню, написали, для чого збираєте гроші, дали в газеті розрахунковий рахунок, і кожна людина сама прийме рішення. Багато хто розділяє цю позицію", – зазначив Трифонов.

Він також повідомив, що вже написав і зареєстрував два листи до Димитровського міського голови, в яких виклав свою позицію з цього питання.

Читайте також:

Московський патріархат: Львів – це наша Чечня

На місці Десятинної церкви збудують храм Московського патріархату

На Одещині священик МП вигнав греко-католиків з кладовища

На місці Десятинної церкви збудують храм Московського патріархату

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: