На Донеччині помер найстаріший українець

На Донеччині помер найстаріший українець - Михайло Юхимович Кричевський.


Донеччанин Михайло Юхимович Кричевський - людина, яка пам'ятала царя, революцію та громадянську війну, - не дожив двох місяців до свого 112-го дня народження. Він помер 26 грудня у себе удома, де жив з невісткою, внуком і до недавнього часу - з сином.

Ще в серпні він був в ясній пам'яті і відмінному настрої, із задоволенням ділився своїми спогадами. Його невістка Вероніка Василівна розказувала, що він самостійно ходить в магазин за продуктами і допомагає по господарству.

Але в жовтні у віці 82-х років несподівано помер його єдиний син, і це дуже сильно підкосило Михайла Юхимовича.

"З того часу він майже не вставав з ліжка, ослаб і мало спілкувався, а останні три дні не приходив до тями", - розповів його внук Володимир Кричевський.

Останніми роками Михайло Юхимович був знаменитістю - до нього в гості постійно приїжджала то влада, то журналісти, то учені. Дослідників він вражав своєю ясною пам'яттю - пам'ятав, скільки коштували продукти за часів непу, без зупинки розказував вірші, які вивчав в гімназії, і був в курсі всіх останніх новин. На думку британських геронтологів, він був найстарішим в світі з тих, хто знаходиться в такому здоровому глузді.

Михайло Юхимович завжди говорив, що його секрет здоров'я і довголіття до непристойності простий: не пити, не палити, вести здоровий спосіб життя і - найголовніше - робити добро. Він завжди комусь допомагав: клопотав про квартири для абсолютно незнайомих йому людей, перевлаштовував свій будинок і двір так, щоб всім мешканцям було добре, і навіть писав листи президенту і Папі Римському зі своїми міркуваннями про те, як зробити наше суспільство краще.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: