Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Донеччині суд виправдав очільника райради через скасування статті про незаконне збагачення

Суд зняв усі звинувачення з посадовця.

У Донецькій області суд зняв звинувачення з очільника Бахмутської районної ради Євгена Пластуна, якого підозрювали у незаконному збагаченні.

Про це повідомляє Вільне радіо.

Справу проти Пластуни порушили 2017 року, у середині березня йому мали подовжити запобіжний захід. Але Краснолиманський міський суд зняв усі звинувачення з посадовця, звільнив його від кримінальної відповідальності та закрив кримінальну справу проти нього.

У прокуратурі розповіли, що підставою для зняття звинувачень з Пластуна стало скасування Конституційним судом України статті у Кримінальному кодексі щодо незаконного збагачення.

Очільника Бахмутської районної ради Євгена Пластуна звинувачували у незаконному збагаченні, декларуванні недостовірної інформації та зловживанні владою. За даними слідства, він фактично володіє та контролює діяльність кількох агропромислових підприємств, хоча це заборонено, враховуючи його посаду. До порушень відносили також незаконне збільшення власних активів та внесення завідомо недостовірної інформації в декларації.

Нагадаємо, раніше Конституційний Суд України визнав статтю про незаконне збагачення "такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною)". Зазначимо, що саме впровадження статті про незаконне збагачення у 2015 році було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Рішення КС одразу розкритикували різні політичні сили. Водночас президент Петро Порошенко пообіцяв після оприлюднення рішення щодо статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення внести до Верховної Ради новий законопроект щодо відповідальності чиновників за незаконне збагачення. Він пообіцяв, що проект закону у новій редакції буде виписаний так, "що комар носа не підточить".

ВідеоНезаконне збагачення: чому КС ухвалив скандальне рішення

Через рішення Конституційного суду цього тижня на межі закриття 65 справ щодо незаконного збагачення, які були порушені НАБУ. Незалежно від того, чи вони - вже в суді, чи ще перебувають на стадії досудового розгляду. За законом, якщо справу закрили раз, то до неї вже не повертаються.

Незаконне збагачення: чому КС ухвалив скандальне рішення

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції