Почався перший в історії України суд за заперечення Голодомору

Журналіст публічно засумнівався, що голод, який охопив країну в 1932-1933 роках, став геноцидом для українського народу.

Сергій Шведко
Сегодня
Журналіст Сергій Шведко свою провину заперечує
21 січня у місті Новоазовськ на Донеччині розпочався перший в історії України процес, пов'язаний з публічно висловленим сумнівом у тому, що Голодомор 1932-1933 років є геноцидом українського народу. Відповідачем став головний редактор районної газети "Рідне Приазов'я" Сергій Шведко.

Шведко у своєму виданні опублікував матеріал "Голодомор крокує по країні?". "Автор засумнівався, що голод, що наздогнав країну в 1932-1933 роках, став геноцидом для українського народу. Позов на захист честі та гідності українського народу і про визнання статті наругою над пам'яттю жертв трагедії 30-х не примусив себе довго чекати - вже через тиждень після виходу матеріалу в редакцію прийшла повістка. До суду за публікацію подав місцевий бізнесмен Василь Коваленко", - повідомляє з цього приводу донецький осередок Партії регіонів.

За словами Шведка, позивач вимагає визнати статтю "протиправними діями, направленими на приниження національної гідності, наругою над пам'яттю жертв Голодомору і публічним спростуванням Голодомору як геноциду українського народу". На думку Шведка, в цьому цивільному позові до нього присутня політична складова.

"Не варто цей цивільний позов розглядати на побутовому рівні, жодних стосунків з позивачем у мене ніколи не було. Але я розцінюю подібний розгляд судом такого позову, як можливість переслідувань за інакомислення в Україні, що не може не насторожувати. Сам я історик і в курсі всіляких дискусій з приводу голоду в Україні. Є із цього приводу і державна точка зору, сумнівна в деяких аспектах. Я не заперечую - так, був голод. Тодішня влада має пряму відповідальність за трагедію. Так, загинули мільйони людей. Але чи правильно це вважати "геноцидом", умисним винищуванням представників однієї етнічної групи - тільки українців? Я так не вважаю", - заявляє Шведко.

Відповідач має намір відстоювати своє право мати оцінну думку з приводу голоду в Україні 1932-1933 років. "Я висловив оцінну думку. І упевнений, що суд прийме об'єктивне рішення на підставі норм українського законодавства. І взагалі, суд - не місце для історичних дискусій. І давайте пригадаємо, як проходив недавній суд по Голодомору зі звинуваченнями Сталіна та інших: судді вистачило лічених хвилин для розгляду 300 томів справи і оголошення вердикту", - нагадав Шведко. У суді журналіст має намір керуватися статтею Конституції України про свободу слова.

Нагадаємо, 13 січня Апеляційний суд Києва визнав керівників більшовицького тоталітарного режиму винними у геноциді в Україні в 1932-33 роках.

Суд констатував, що Йосип Сталін (Джугашвілі), В'ячеслав Молотов (Скрябін), Лазар Каганович, Павло Постишев, Станіслав Косіор, Влас Чубар та Мендель Хатаєвич вчинили злочин геноциду, передбачений карним кодексом України. Але суд закрив кримінальну справу у зв’язку з їхньою смертю.

Рішенням суду підтверджені висновки слідчих СБУ про організацію вчинення в 1932-1933 роках на території УСРР керівництвом більшовицького тоталітарного режиму геноциду української національної групи, тобто штучного створення життєвих умов, розрахованих на її часткове фізичне знищення.

За оцінками СБУ, жертвами Голодомору 1932-33 років стали понад 10 мільйонів людей у 18 регіонах України. Кримінальну справу за фактом здійснення геноциду українського народу спецслужби порушили у травні минулого року.

Читайте також:

Постраждалі від Голодомору зможуть вимагати компенсації від іноземних країн

Суд Києва визнав Сталіна винним у геноциді українців

Російська Держдума списала Голодомор в Україні на неврожай

СБУ оцінила втрати України від Голодомору у 10 млн людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: