На двох державних студіях під загрозою знищення опинилися унікальні кіноархіви

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Сотні унікальних архівних кіноплівок зберігаються в жахливих умовах і просто нищаться.

Україна може втратити унікальний кінофонд. Два державних підприємства - "Українська студія хронікально-документальних фільмів" та "Національна кінематека України" - на межі банкрутства,

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Сотні унікальних архівних кіноплівок зберігаються в жахливих умовах і просто нищаться. Крім того, частину території "Укркінохроніки" в центрі столиці вже віддали під будівництво житлового комплексу. А частину майна "Кінематеки" розпродали з аукціону.

Сьогодні на території обох підприємств відбулось виїзне засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. Побачене приголомшило членів комітету. На їхню думку, відбувається цілеспрямоване знищення національного культурного надбання України.

"Те, що ми побачили було схоже на театр тіней. Ніхто нічого не знає з нинішніх відповідальних осіб, а попередники попередників вже далеко", – написав у своєму Facebook голова комітету Олександр Ткаченко.

Сьогодні був незвичний день. Ми з комітетом були на двох київських державних кіностудіях. Одна з них – Укркінохроніка...

Опубліковано Олександром Ткаченком Середа, 20 травня 2020 р.

Депутати побоюються, що унікальні архіви будуть втрачені, студії закриють, а територію забудують. Тому члени комітету ухвалили рішення звернутися до Міністерства культури, щоб там розробили стратегію розвитку кіностудій і план збереження раритетних картин. А до Мін'юсту, щоб вони взяли ситуацію під свій контроль.

"Потрібно розібратися, яким чином стало можливо, що державні кіностудії відводяться в приватні фактично під забудову нових будинків. А по-друге, мати стратегію стосовно того, що держава буде робити з державними кіностудіями. Ми будемо проводити аудит, звертатися щодо збереження плівок на кіностудіях, а також будемо звертатися до правоохоронних органів", – сказав Ткаченко.

Відео Два державних кінопідприємства опинилися на межі банкрутства

Україна може втратити унікальний кінофонд. Два державних підприємства - "Українська студія хронікально-документальних фільмів" та "Національна кінематика України" - на межі банкрутства, а сотні унікальних архівних кіноплівок зберігаються в жахливих умовах і просто нищаться.  

Два державних кінопідприємства опинилися на межі банкрутства

Залиште свій коментар

Вибір редакції