На Ельбрусі знайшли тіла трьох українських туристів, які зникли у негоду 13 років тому

На Ельбрусі знайшли тіла трьох українських туристів, які зникли у негоду 13 років тому

На Ельбрусі знайшли тіла трьох українських туристів, які зникли у негоду 13 років тому

Виявити загиблих вдалось під час обльоту гори на гелікоптері.

На найвищій горі Кавказу – Ельбрусі – виявили тіла десятьох загиблих туристів із різних країн, серед яких троє українців, йдеться у ТСН.19:30.

Альпіністи зникли ще у 2004 році. У експедиції брали участь шестеро спортсменів, доля ще трьох українців із тієї експедиції досі невідома.

ТСН демонструє унікальні кадри пошукової операції тринадцятирічної давності. Тоді засніжений Ельбрус навідріз відмовився віддавати шістьох загиблих туристів із України. І лише у вересні цього року, після тривалої спеки і танення гірського снігу, вдалося знайти частину цієї експедиції - тіла Юрія Юхимчука і Генадія Герасименка із Хмельницького та вінничанина Віталія Сидорчука. Їхніх родичів уже чекають для упізнання, з журналістами люди поки не готові спілкуватися.

На Ельбрусі знайшли тіла трьох українських туристів, які зникли ще у 2004 році

На Ельбрусі знайшли тіла трьох українських туристів, які зникли ще у 2004 році

Сергій Кулик мав бути сьомим учасником тієї експедиції. Але у відпустку  його не відпустили на роботі. Каже, це сходження було підготовкою до підкорення гір Паміру. Усі мали солідний альпіністський досвід Карпат, Криму та  Кавказу.

Наймолодшому з експедиції було 25 років, найстаршому – 34. Група туристів почала сходження за сприятливої погоди на початку весни. Вибрали один із найскладніших маршрутів і не дійшли до вершини якихось 200 метрів.

"Там було до -15 температура, до 50 метрів на секунду вітер. Тобто умови для життя неймовірно важкі", - розповідає Сергій Кулик.

Негода тривала чотири доби. Спершу їх шукали на снігоходах, потім на гелікоптерах. Пізніше колеги та родичі оплатили приватний пошуковий рейс. Утім, усе марно.

"Абсолютно слідів жодних не було, плюс була дуже серйозна негода до цього. Та й міжсезоння так зване в горах, там дуже нестійка погода. Як казали рятувальники, вижити в ту погоду практично неможливо", - каже віце-президент Хмельницької обласної федерації альпінізму Олег Гриндій.

Тіла трьох альпіністів знайшли у наметі на висоті 5300 метрів. Причину смерті ще не з'ясували, утім, ознак насилля не виявили. Доля ще трьох українців не відома.

"Тіла повністю збережені – могли замерзнути, могла зійти на них лавина. Фотографії були надані для упізнання друзям і родичам. І  підтвердили, що це вони. В одного учасника був знайдений паспорт, також знайшли шість квитків", - повідомила гірський провідник на Ельбрусі Леся Гошовська.

Тіла українців зараз у морзі Нальчика. Родичі та друзі поки не можуть їх забрати. На репатріацію усіх  потрібно зібрати 4,5 тисячі доларів.

За словами Лесі Гошовської, у родичів не вистачає коштів, щоб доправити тіла в Україну. Вони просять фінансової допомоги у громадський організацій і підтримки держави.

Кореспондент ТСН Світлана Павук 

Повʼязані теми:

Наступна публікація