На есмінці біля Зміїного знайшли унікальні документи по Чорноморському флоту

На борту російського есмінця, який затонув біля Зміїного, окрім книг 90-річної давнини виявили унікальні рукописни документи.

На борту російського есмінця "Лейтенантъ Зацаренный", який затонув біля острова Зміїний в роки Першої світової війни, знайшли унікальні документи, що можуть змінити погляди на історію тих років.

Як розповів морський історик Ігор Алексєєв, окрім книг 90-річної давності там було виявлено унікальне рукописне зведення наказів 1916-1917 років по Чорноморському військово-морському флоту.

"Це унікальний документ, оскільки його не торкнулася цензура подальших років", - зазначив вчений.

Тепер науковці планують відновити, а потім уважно вивчити книгу.

Нагадаємо, уламки корабля були виявлені в 2007 році. Ученим вдалося отримати німецькі карти мінних полів Першої світової війни, на підставі яких водолази обстежили акваторію і знайшли есмінець.

7 липня 1917 року "Лейтенантъ Зацаренный" підірвався на міні. Під час експедиції археологи підняли з 36-метрової глибини чимало цікавих предметів. Серед них, наприклад, скляний аптечний посуд, в деяких капсулах навіть залишилися ліки і мазі.

Крім того, водолази підняли цілісний лист броні з першою частиною назви – "Лейтенантъ". Але найбільш унікальна знахідка - 9 книг з каюти капітана, судові документи і щоденники.

Читайте також:

У Києві відкрили гробницю Ярослава Мудрого, щоб вивчити його ДНК

Берегова охорона Швеції знайшла корабель вікінгів

Біля Ялти знайшли бригантину XVIII століття

Румунії дісталася більша частина шельфу біля Зміїного

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: