На Франківщині у полі витікає газ, яким люди користуються досхочу

Посеред поля з-під землі на Прикарпатті просочується газ.

Посеред поля з-під землі  у селі Лісна Слобідка на Прикарпатті просочується газ. Селяни його підпалюють і просто у полі готують їжу для худоби. У сільраді кажуть – куди вони тільки  не зверталися, аби їм пояснили, що з цим газом робити і чи можна людям жити поблизу. Словом - догосподарювалися.

Що з-під землі в тридцяти метрах від хати витікає газ, селяни помітили більше десяти років тому. Їхній син, кажуть, жартома підпалив "бульбашки", що якось з’явилися на землі. За цей час "газова ділянка" збільшилася у кілька разів.

Несмішно стало у 2006-му – коли селяни спорудили тут імпровізовану пічку, і вона вибухнула. У Лісну Слобідку викликали експертів. Їхній вердикт – газ природній.  Витікати ж почав, наймовірніше, не без допомоги людини.

Колись в 50-ті роки проводилась розвідка на сірку, калійні солі. І були пробурені свердловини, які потім були неякісно ліквідовані.+Напевно, глинисті породи, які складають цей розріз, всохлися, дали тріщини.

Жити так близько від неконтрольованого газу, за словами науковців, небезпечно. Не виключають - він може "підійти" й під хату – найменша іскра тоді призведе до вибуху. Крім того, газ може забруднити усю місцеву воду. Майже сто п'ятдесят тисяч гривень – така ціна ліквідаційних робіт, кажуть науковці.

На думку науковців, природнього газу у Лісній Слобідці небагато. Але, припускають, навіть з того, що є, можна отримати неабиякий зиск. При такому дебеті, як зараз є – до 10-15 тисяч в добу – це спокійно можна опалювати 3-4 населених пункти. Для цього потрібно тільки провести шлейфи та побудувати невелике ГРП.

Більше - на відео.

Читайте також:

Україна газ не крала - висновок ГПУ

Тимошенко знайшла альтернативу газу: деревину та бур’ян

Газовий контракт поставив Україну у вузькі рамки

ВідеоГаз посеред поля

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: