На Галичині оголосять конкурс на три замки

Після реставрації і ремонту - на які влада й розраховує - будівлями можна користуватися не більше 50 років.

Днями на Галичині оголосять конкурс на три замки.

Палац у стилі французького необароко розташований у селі Тартаків Сокальського району Львівщини колись належав графу Потоцькому. Нині цьому маєткові шукають нового господаря. В Україні це перша пам'ятка архітектури, яку хочуть віддати у концесію.

Або цілковита руйнація, або приватні руки. З двох лих обрали менше – концесію.

Окрім руїн палацу, який треба відреставрувати, новому власникові передадуть у користування майже 7 гектарів прилеглого парку. Тут можна збудувати готелі, відпочинкові зони, тощо. Сільський війт радіє - мовляв і пам'ятку архітектури збережемо, і нові робочі місця будуть.

За словами сільського голови, палацом уже цікавились потенційні інвестори, але конкретних пропозицій ще немає. Місцеві жителі не проти, щоб тут хтось загосподарював, однак побоюються, що новий власник може обгородити палац та прилеглу територію і зробити вхід платним.

Концесія - це не приватизація, не право власності, а право керувати - заспокоюють обласні чиновники і запевняють - у договорі чітко пропишуть усі права й обов'язки нового управителя.

Окрім палацу у селі Тартаків у концесію мають намір віддати руїни фортеці 16-17 століття у Старому Селі та Свірзький замок 15 століття. Щодо останнього досі тривають суперечки.

Палаци так, замки в концесію віддавати не можна, їх в Україні тільки 24, тож держава має сама ними заопікуватись - переконаний директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький. Втім, владоможці запевняють, уже до кінця року трьом старим мурам таки знайдуть нових господарів.

Читайте також:

Під Києвом будують древнє місто князя Володимира

На Львівщині згоріла 80-річна дерев'яна церква

У центрі Москви виявили масове поховання

Судові виконавці вигнали дружину Медоффа з пентхауса

ВідеоПожити у замку пропонують на Львівщині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: