На Харківщині активісти планують розширити блокаду, щоб припинити торгівлю з ОРДЛО

Активісти кажуть, що рішення РНБО про зупинення торгівлі з ОРДЛО не діє.

На Харківщині активісти домагаються розширення блокади. Вони вирішили встановити нові редути в регіоні уже найближчими днями. Про це активісти оголосили під час акції на підтримку блокади, йдеться в сюжеті ТСН.Ранок.

За їхніми словами, рішення РНБО про зупинення торгівлі із окупованими територіями насправді не діє, тож встановлюватимуть нові редути, щоб остаточно припинити транспортне сполучення.

Минулого тижня активісти вже спробували встановити редут у місті Куп'янськ, втім після переговорів з місцевою владою та правоохоронцями блокувати залізницю не стали.

"Є інформація, є деякі факти того, що по Харківській області є перевезення вугілля, незаконних товарів, які не фіксуються ніякими документами, тому ми зараз аналізуємо цю ситуацію. Якщо факти підтвердяться, то буде прийматись рішення про можливе встановлення редуту у Харківській області", - розповів активіст Дмитро Олійник.

Нагадаємо, 15 березня на екстренному засіданні РНБО було ухвалене рішення про припинення торгівлі з окупованими територіями Луганської та Донецької областей. Водночас рішення не стосується тих підприємств, які перебувають під юрисдикцією України і платять податки до бюджету. 

Вже наступного дня, президент України Петро Порошенко підписав відповідний указ "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 березня 2017 року "Про невідкладні додаткові заходи із протидії гібридним загрозам національній безпеці України". 

Такі дії пов'язані із суттєвим загостренням безпекової ситуації в районі проведення АТО, насильницьким захопленням українських підприємств, зростанням загроз економічній і енергетичній безпеці та ескалацією агресії з боку Росії.

Залиште свій коментар