На Харківщині чоловік намагався вивезти до Росії запчастини для ремонту військових вертольотів

На Харківщині чоловік намагався вивезти до Росії запчастини для ремонту військових вертольотів

На Харківщині чоловік намагався вивезти до Росії запчастини для ремонту військових вертольотів

Фото: СБУ

Зловмисника схопили на залізничному вокзалі.

На Харківщині контррозвідники попередили незаконне вивезення до Росії товарів військового призначення.

Про це повідомили у пресцентрі СБ України.

"Житель Харківської області незаконно придбав комплектувальні до авіаційної техніки. Військове обладнання чоловік планував вивезти за кордон без оформлення відповідних дозвільних документів", - розповіли співробітники СБУ.

Як зазначається, зловмисника затримали на харківському залізничному вокзалі під час митного контролю, виявивши серед особистих речей чоловіка запчастини до паливно-регулювального обладнання авіаприладів.

Фото: СБУ

За висновками фахівців, пристрої призначені для ремонту військових і військово-транспортних вертольотів Мі-8, Мі-24 і належать до категорії товарів військового призначення, міжнародна передача яких може здійснюватися лише за наявності відповідного дозволу Державної служби експортного контролю України.

Наразі розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 333 (Порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, які підлягають державному експортному контролю) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо оголошення зловмиснику про підозру у вчиненні злочину. Тривають слідчо-оперативні дії.

Нагадаємо, згідно зі звітом Стокгольмського міжнародного інституту досліджень миру (SIPRI), протягом 2014–2018 років Україна на 47% скоротила експорт зброї, порівняно з 2009–2013 та посідає 12 місце у списку з 25 найбільших експортерів. Найбільшим клієнтом України за період від 2014 до 2018 року став Китай, серед покупців української зброї вказано також Росію і Таїланд. Водночас наголошено, що РФ імпортувала українську зброю до 2014 року.

Своєю чергою в "Укроборонпромі" запевнили, що від 2014 року не постачають озброєння та військову техніку до Росії, а інформацію у дослідженні назвали "некоректною".

Повʼязані теми:

Наступна публікація