На Харківщині дівчинку відрахували з літнього табору за розтрощеного Леніна

Пам'ятник знищив батько з другом – дитина про це навіть не знала.

На Харківщині дитину відрахували з літнього табору через те, що її батько і ветеран АТО власноруч на території закладу демонтував бюст комуністичного вождя. Чоловік пояснив, що просто виконав закон про декомунізацію, але керівництво табору обурилось і відігралося на доньці АТОвця, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Методами Володимира Ілліча. Ми знайшли найближчу колоду, сбили пам'ятник, подрібнили на шматочки, склали в будівельну тачку і викинули у сміттєвий бак", - розповів учасник демонтажу, ветеран АТО Максим Копилов.

Однак на цьому історія не завершилася.

"Наступного дня пролунав дзвінок. Мені повідомили, що моя донька відрахована з табору", - розповів батько дівчини Володимир Павлюк.

15-річна Лілія каже, що в адміністрації табору їй сказали, що відраховують через учинок батька.

"Знаєш взагалі, що зробив твій батько? Я сказала, не знаю, що він зробив. На що вона мені не відповіла нічого і почала говорити, що вона тут усе за свої гроші купує, все побудувала сама і що вона не хоче мене бачити. Щоби я забиралася звідси", - розповіла донька ветерана АТО Лілія Павлюк.

Засновники табору зізнаються, що поводилися непедагогічно. Виправдовуються тим, що мають лише трирічний досвід роботи з дітьми.

"Була допущена педагогічна помилка, прорахунок, недопрацювання, в результаті чого дитина пережила неприємні емоції. Вибачення з цього приводу принесені дитині та батькам. Принесені та прийняті. Я вважаю, інцидент вичерпано", - пояснив керівник благодійного фонду Володимир Рожков.

ВідеоНа Харківщині дитину відрахували з літнього табору за те, що її батько демонтував бюст Леніна

Із приводу зламаного бюста Ілліча засновники табору говорити не хочуть. Кажуть лише, що Ленін для них не був цінним, протее, мовляв, батьки не мали права його зносити на власний розсуд. Адже табір є приватною територією.

Однак у міськраді іншої думки. "Ми можемо собі уявити, що в когось вдома стоїть маленький пам'ятник Леніну. Але це стосується суспільного життя, тим більше – виховання дітей. Ми не маємо права не реагувати", - пояснив депутат Харківської міської ради Іван Ракич.

Юристи кажуть, що не праві обидві сторони конфлікту. Дії батьків юристи кваліфікують, як дрібне хуліганство. Але демонтажем пам'ятника вони допомогли власникам табору уникнути кримінальної відповідальності.

"Якщо місце публічне, воно підпадає під дію закону про заборону пропаганди комуністичного і тоталітарного режиму. Тому цей пам'ятник мав бути знесений у встановленому законом порядку", - каже юрист Роман Чумак.

Якби батьки вчинили законно і поскаржилися до суду, то керівникам табору за невиконання закону про декомунізацію загрожувало би до восьми років ув'язнення.

Днями повідомлялося, що українські військові виставили на блокпості голову ЛенінаВождь пролетаріату дивиться на окуповану Горлівку та має служити своєрідним оберегом.

Кореспондент ТСН Світлана Федчун

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: