Перейти до змісту
На Харківщині мешканців села труять хімікати зі сміттєзвалища: троє дітей шпиталізовані

На Харківщині мешканців села труять хімікати зі сміттєзвалища: троє дітей шпиталізовані

Напередодні привезли близько 50 діжок з отруйною речовиною.

Діти на Харківщині отруїлися хімікатами після того, як на звалище в селище Смирнівка привезли півсотні діжок з-під хімікатів, йдеться у ТСН.16:45.

У трьох діжках виявили отруту - речовину, яку використовують для того, щоби надати запаху побутовому газу. Вона витекла з ємностей, просочилася в землю та почала випаровуватися. Вітер доніс отруйні випари до села - у десятків людей виникла нудота й запаморочення, трьох дітей доправили до лікарні.

Сьогодні школу села Смирнівка закрили щонайменше до понеділка, адже напередодні дійшло до того, що дітей вивозили до сусіднього села. Нині більшість вже повернули додому. В тому числі і трьох найважчих - які всю ніч провели у лікарні під крапельницями. Лікарі кажуть, загрози їхньому життю вже немає.

"Почала крутитися голова, нудота, в очах потемніло. Погано було дуже. Запах, ніби газ, ми відчули, сказали дорослим вчителям. Вони почали бігати, шукати, думали витік газу", - розповідають школярі.

Прокуратура стверджує, що отруєння у Смирнівці викликала речовина, яка розлилась з діжок на місцевому звалищі. Звалище це комунальне, цілком законне, але за правилами там можна утилізувати лише будівельні відходи. Керівництво звалища провину перекладає на власників діжок, мовляв, за документами ємності були порожні і оброблені, аби не допустити випаровування залишків.

Відео На Харківщині діти отруїлись хімічними випаруванням, що вітер доніс із сміттєзвалища

"Документи на нього всі є, але ніхто не знав, що там 10-відсоткове залишилося. Це розчинник, спрей для газу. Його привезли залитий в діжках, видно залишилася, а було залите мильним розчином. Пішли вивантажувати і розгерметизувалося", - запевняє завідувач виробництва полігону Валерій Помазан.

Нині Смирнівське звалище обробили - землю посипали сумішшю піску та вугілля. Це має нейтралізувати випаровування. Однак поки запах і досі у повітрі. Місцеві мешканці не вірять запевненням влади про те, що зараз у селі безпечно. Тому більшість сидять вдома і намагаються не виходити на вулицю.

Нині звалище обстежили, взяли проби ґрунту та повітря. Поки не буде результатів, всі дитячі заклади у селі будуть закриті. Чи вивозитимуть звідси діжки і куди, наразі невідомо.

Кореспондент ТСН Мар'я Уманська

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин