На Харківщині перша парафія Московського патріархату перейшла до Помісної церкви

На Харківщині перша парафія Московського патріархату перейшла до Помісної церкви

На Харківщині перша парафія Московського патріархату перейшла до Помісної церкви

Фото: facebook.com/va.sharov

Перехід відбувся за ініціативи вірян.

У Харківській області перша релігійна громада Української православної церкви Московського патріархату перейшла до Православної церкви України.

Про це 1 лютого повідомив голова Богодухівської районної державної адміністрації Володимир Шаров.

"За ініціативи вірян релігійна громада Дмитрівської сільської ради першою в районі прийняла рішення про перехід із Української Православної Церкви Московського Патріархату до помісної Православної церкви України", – написав він у Facebook.

Шаров також пообіцяв, що кожна громада Богодухівщини, яка вирішить перейти до Помісної церкви, буде захищена.

Депутат депутат Харківської облради Ольга Львова, яка також була присутня на першому богослужінні новоствореної парафії, зазначила, що "Дмитрівська релігійна громада перша у Богодухівському районі з Благословіння Єпископа Митрофана зробила перехід у помісну Православну Церкву України".

За її словами, богослужіння провели священики ПЦУ отець Василь і отець Андрій.

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Слідкувати за процесом переходів можна на нашій інтерактивній мапі.

Для церковних громад, що перейшли до ПЦУ, буде спрощено механізм їх реєстрації

Для церковних громад, що перейшли до ПЦУ, буде спрощено механізм їх реєстрації

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація