Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Харківщині селяни своїми тілами закривають відремонтовану дорогу від вантажівок

Люди обурені тим, на що їхнє село відрізане від світу, коли дорога стає непроїзною.

Жителі маленького села Зауддя на Харківщині воюють за місцеву дорогу з газовиками та лісниками, вантажівки котрих вщент розтрощили єдиний шлях, що веде в населений пункт. Два місяці село взагалі було відрізане від цивілізації, а після скандалу невеликий клапоть шляху відремонтували, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Щодня по черзі всі жителі села Зауддя, а це 75 людей, чергують на околиці – охороняють геть розбиту дорогу від вантажівок. "Ні швидка, ні поліція – ми викликали, вони зупинялися на мосту. Машини не проїздили", - пояснюють селяни. Розлючені мешканці Зауддя звинувачують у поганому стані дороги газовиків та лісників і їхню важку техніку. "Коли помер і носили туди покійника, тому що він не міг сюди проїхати", - пригадує жителька села Віра Істоміна.

Відео Жителі села Зауддя воюють за місцеву дорогу з газовиками та лісниками

Їхні вантажівки вщент розтрощили єдиний шлях, що веде в населений пункт. Два місяці село взагалі було відрізане від цивілізації. Після скандалу невеликий клапоть шляху відремонтували. Але важка техніка зупинятися не стала й посунула знову. Тоді селяни самотужки заблокували дорогу.  

Жителі села Зауддя воюють за місцеву дорогу з газовиками та лісниками

Єдиний у селі магазин порожній, довезти товар нереально. Шкільний автобус сюди теж не їздить, тож щодня діти долають пішки три кілометри, щоби дістатися школи. Після скандалу, що влаштували селяни обласним чиновникам, справа зрушила з мертвої точки. Два тижні тому дорогу засипали асфальтною крихтою, але згодом сюди знову пішла велика техніка. "Ми випросили, нам зробили дорогу, а тепер вони б’ють її знову", - хвилюються люди.

Газовики виправдовуються: цей шлях – єдиний, що веде до їхніх бурових. "Є вище керівництво. Нам вказівка – тягати. Ми тягаємо, ми працюємо", - каже виконроб газової компанії Олександр Денисенко. "Простий робочий цього сам собі командувати не зможе. Я не проснувся і не подумав: поїду, мабуть, на дорогу нанесу бруду", - каже бульдозерист Олександр Жадан.

Тож місцеві чиновники домовились із газовою компанією, щоби вони проклали собі паралельну трасу. "Зробити ґрунтову дорогу через цю ділянку й одразу ж зробити канаву, яка буде відводити ливневі води до річки", - пояснив перший заступник керівника Чугуївської РДА Григорій Танков. Зробити паралельний шлях для ваговозів газовики обіцяють за тиждень. Поки нову дорогу не побудували, селяни продовжують чергувати.

Кореспондентка ТСН Юлія Семененко

Залиште свій коментар

Вибір редакції