На Харківщині школяр пішов працювати на птахофабрику і впав у кому

Хлопцеві стало зле під час нелегальної роботи.

На Харківщині неповнолітній хлопець знепритомнів і впав у кому на птахофабриці. Він та інші школярі там підробляли без офіційних договорів про працевлаштування і без засобів індивідуального захисту, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У Олега, якому цього тижня виповнилося 16 років, стався анафилактичний шок, розповідає його мама. В комі хлопець пробув майже чотири години.

"До школи пішов, а потім наче від школи пішли курей переносити. Алергія в нього, втратив свідомість, почалися судоми", - розповіла Юлія Білоусова.

Медики хоч і не з'ясували причину алергічної реакції у хлопця, але не виключають, що саме птахофабрика могла спровокувати задуху.

"Це елементи комбікормів, це пух і пір'я від самих птахів і, я перепрошую, продукти виділення птахів – теж мають свій запах і свої хімічні компоненти, котрі також можуть бути причиною алергічних реакцій", - розповів директор департамента охорони здоров'я Харківської ОДА Олександр Галацан.

На птахофабриці в Охочому користуються трудом місцевих школярів вже зо десяток років, кажуть місцеві. Не відмовляють навіть 10-річним. Роботу тут вважають не важкою – двічі на рік 60 тисяч птахів треба перенести з одного цеху в інший.

"Усіх приймаємо, тому що потрібно швидко зробити", - пояснює директор птахофабрики Микола Яковчук.

ВідеоНа Харківщині неповнолітній хлопець впав у кому під час неофіційного підробітку

Самі селяни не бачать проблеми у тому, що школярів експлуатують на птахофабриці. Адже діти заробляють немалі для села гроші. Постраждалий Олег підробляв на підприємстві три роки поспіль.

"Сто гривень на день заробляв", - каже мати потерпілого хопця.

Щоб працювати на птахофабриці, діти навіть прогулюють уроки. І роблять це з мовчазної згоди вчителів, кажуть місцеві.

"Кажуть, що домовленість між директором школи і директором радгоспу є така, щоби вони там один одному допомагали", - розповіла жителька селища Охоче Віра Кириченко.

Педагоги перекладають відповідальність за дітей на батьків, а самі хлопці запевняють – пішли працювати за власним бажанням.

"У школі ніхто про це не знав. Я сам по собі пішов", - твердить учень 10-го класу Олег Білоусов.

Тепер справу щодо можливої експлуатації дітей розслідує прокуратура. Там кажуть – дітей експлуатували на птахофабриці роками і всім це було вигідно.

"Дітей легко відпускали зі школи, щоби вони там працювали. Потенційно шкідливу працю не лише для здоров'я, а в якійсь мірі і для життя дитини – вони вважають це нормальним", - каже прес-секретар прокурора Харківської області Віта Дубовик.

Після того, як прокуратура відкрила кримінальне провадження, про експлуатацію зголосилися свідчити батьки чотирьох дітей.

Кореспондент ТСН Світлана Федчун

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: