Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Харківщині школяр пішов працювати на птахофабрику і впав у кому

Хлопцеві стало зле під час нелегальної роботи.

На Харківщині неповнолітній хлопець знепритомнів і впав у кому на птахофабриці. Він та інші школярі там підробляли без офіційних договорів про працевлаштування і без засобів індивідуального захисту, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У Олега, якому цього тижня виповнилося 16 років, стався анафилактичний шок, розповідає його мама. В комі хлопець пробув майже чотири години.

"До школи пішов, а потім наче від школи пішли курей переносити. Алергія в нього, втратив свідомість, почалися судоми", - розповіла Юлія Білоусова.

Медики хоч і не з'ясували причину алергічної реакції у хлопця, але не виключають, що саме птахофабрика могла спровокувати задуху.

"Це елементи комбікормів, це пух і пір'я від самих птахів і, я перепрошую, продукти виділення птахів – теж мають свій запах і свої хімічні компоненти, котрі також можуть бути причиною алергічних реакцій", - розповів директор департамента охорони здоров'я Харківської ОДА Олександр Галацан.

На птахофабриці в Охочому користуються трудом місцевих школярів вже зо десяток років, кажуть місцеві. Не відмовляють навіть 10-річним. Роботу тут вважають не важкою – двічі на рік 60 тисяч птахів треба перенести з одного цеху в інший.

"Усіх приймаємо, тому що потрібно швидко зробити", - пояснює директор птахофабрики Микола Яковчук.

Відео На Харківщині неповнолітній хлопець впав у кому під час неофіційного підробітку

Самі селяни не бачать проблеми у тому, що школярів експлуатують на птахофабриці. Адже діти заробляють немалі для села гроші. Постраждалий Олег підробляв на підприємстві три роки поспіль.

"Сто гривень на день заробляв", - каже мати потерпілого хопця.

Щоб працювати на птахофабриці, діти навіть прогулюють уроки. І роблять це з мовчазної згоди вчителів, кажуть місцеві.

"Кажуть, що домовленість між директором школи і директором радгоспу є така, щоби вони там один одному допомагали", - розповіла жителька селища Охоче Віра Кириченко.

Педагоги перекладають відповідальність за дітей на батьків, а самі хлопці запевняють – пішли працювати за власним бажанням.

"У школі ніхто про це не знав. Я сам по собі пішов", - твердить учень 10-го класу Олег Білоусов.

Тепер справу щодо можливої експлуатації дітей розслідує прокуратура. Там кажуть – дітей експлуатували на птахофабриці роками і всім це було вигідно.

"Дітей легко відпускали зі школи, щоби вони там працювали. Потенційно шкідливу працю не лише для здоров'я, а в якійсь мірі і для життя дитини – вони вважають це нормальним", - каже прес-секретар прокурора Харківської області Віта Дубовик.

Після того, як прокуратура відкрила кримінальне провадження, про експлуатацію зголосилися свідчити батьки чотирьох дітей.

Кореспондент ТСН Світлана Федчун

Залиште свій коментар

Вибір редакції