Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Харківщині відходи спиртзаводу засмерділи околицю на багато кілометрів

Люди готові скаржитися до прокуратури, аби припинити це неподобство.

У місті Люботин на Харківщині люди потерпають  від нестерпного смороду і винуватять у цьому місцевий спиртзавод. Жителі кажуть, що підприємство зливає відходи просто у поля і ніяк їх не очищує, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Поля навколо спиртзаводу нагадують радше пустелю – цілі плато вже сухої та потрісканої субстанції вкривають землю. Все  це – так звана барда, тобто органічні відходи виробництва спирту, які гниють просто неба. "Тут утворюються багато різних речовин, найголовніше це сірководень. Для прикладу, ендол і ескатол – це ті елементи, які утворюються при гнитті трупу людини", - каже місцева жителька Юлія Ольховська.

ВідеоУ Люботині на Харківщині люди задихаються від смороду через відходи місцевого спиртзаводу

Мешканці Люботина твердять: місцевий спиртзавод зливає відходи просто у поля і ніяк їх не утилізує. Натомість на самому підприємстві впевнені, що жодного дискомфорту жителям не завдають. 

У Люботині на Харківщині люди задихаються від смороду через відходи місцевого спиртзаводу

Сморід навколо стоїть просто шалений, а над бардою, яка розкладається на сонці, кружляють тисячі комах. Нестерпний запах розносить на кілька кілометрів навкруги. Мешканці зафільмували, як цистерна зливає смердючу киплячу жижу просто на землю. "Злив відбувається окропу – не відфільтрованого, просто в поле виливається", - скаржиться Юлія Ольховська. Місцеві жителі, що зібрались на заводських полях, затуляють обличчя хто чим може, і запевняють, що від смороду страждають роками, і терпіти вже несила. "Діти часто хворіють", - зізнається Наталія Каменська. "Вікна відкрити неможна, діти сидять вдома – спека, смердить, дихати нічим", - нарікає Яна Яцина.

Представники спиртзаводу кажуть, що поля, куди зливають відходи, спеціально для цього призначені, а сама барда не загрожує ні людям, ні довкіллю. "Тут білок, протеїн, жири. Це біомаса. Якщо ми візьмемо іншу біомасу, наприклад, перегній, і вивеземо на землю, буде смердіти чи ні?", - питає заступник директора заводу Микола Губський. За словами виробників спирту, барда – цінний продукт, його використовують виробництві дріжджів або ж як корм для худоби. Але продавати її стало нікому. "На сьогодні нема сільського господарства, нема крупної рогатої худоби, котрі будуть це забирати і приводити до ладу", - пояснив директор заводу Євген Єжелий.

У місцевій владі пояснюють, що завод був змушений зберігати біовідходи у відстійниках, але нині ті переповнені, тож довелося шукати гроші на очищення. Людям пропонують просто потерпіти. "Місяця півтора-два їм треба на цю роботу, щоби вони почистили відстійники. П’ять мільйонів їм виділили", - розповів міський голова Люботина Леонід Лазуренко. Почистити відстІйники та поля обіцяють до кінця серпня, але обурені люди вже готують заяву у прокуратуру.

Кореспондент ТСН Мар'я Уманська

Залиште свій коментар

Вибір редакції