На Харківщині відкриються п’ять кабінетів "Русского мира"

Відкрити кабінети вирішили, щоб "молодь та викладачі мали можливість не лише вдосконалювати свої знання в галузі російської мови, а й підвищити свій освітній рівень".

У 2011 році в Харківській області планується відкрити п'ять кабінетів "Русский мир".

Про це повідомив журналістам Генеральний консул Російської Федерації у Харкові Всеволод Філіпп.

За його словами, відкриття кабінетів "Руского мира" в районах Харківської області в 2011 році відбуватиметься в рамках відповідної програми.

"Цього року планується відкрити п'ять таких кабінетів, це крім того центру, який існує на базі Народної української академії", - сказав Генеральний консул.

Він особливо наголосив, що мета цих кабінетів полягає в тому, "щоб молодь та викладачі мали можливість не лише вдосконалювати свої знання в галузі російської мови, познайомитися поближче з культурою Росії, а й підвищити свій освітній рівень".

"Справа в тому, - зазначив Філіпп, - що ці кабінети дають можливість віртуального виходу на бібліотеки, а також дозволяють скористатися енциклопедичною та довідковою літературою, яка міститься в цих центрах".

Відзначимо, що 23 грудня 2010 року відділ боротьби з екстремізмом МВС РФ під час обшуку вилучив із Бібліотеки української літератури в Москві більше 50 книг - за словами міліціонерів, для проведення психолого-лінгвістичної експертизи. Працівники міліції в електронному каталозі набрали слово "націоналізм", і вилучили всі видання, у яких було виявлено це слово.

24 грудня посол України в РФ Владимир Єльченко повідомив, що книги з бібліотеки вилучені в рамках кримінальної справи за фактом поширення екстремістської літератури.

26 грудня директор бібліотеки Наталія Шаріна повідомила, що бібліотека опечатана й закрита. За її словами, 24 грудня в бібліотеці відбувся другий обшук, у результаті якого були вилучені жорсткі диски з комп'ютерів, а також читацькі квитки.

12 січня в МЗС України повідомили, що бібліотека повністю поновила роботу у звичайному режимі.

А 14 січня відбувся третій обшук, у ході якого був вилучений сервер, а директора побив співробітник міліції.

24 січня мер Москви заявив, що уряд міста налаштований продовжувати підтримку діяльності Бібліотеки української літератури.

Читайте також:

Українську бібліотеку у Москві знов обшукали, директора побила міліція

Міхалков про українців і росіян: не поєднаємось, станемо "Макдональдсом"

"Свобода" вимагає заборонити в Україні діяльність російських організацій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: