На Херсонщині обласна влада зволікає з утворенням бази морпіхів на стратегічному місці у моря

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Херсонщині обласна влада зволікає з утворенням бази морпіхів на стратегічному місці у моря

Міністерство оборони України

Військові не можуть готувати собі приміщення і територію, доки немає рішення керівництва регіону.

Боронили українське Приазов'я, а тепер воюють у тилу з місцевою владою – елітний бойовий спецпідрозділ морської піхоти отримав нове місце дислокації неподалік Скадовська, саме на тому виступі, де потенційно може відбутися вторгнення російського десанту. Але живуть військові в розвалених будиночках занедбаного санаторію, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У небі над Херсонщиною здіймається військовий гелікоптер: щойно морські піхотинці отримали бойову задачу – десантуватися у тил до умовного противника. А в цей самий час на їхній військові базі у Скадовську інші морпіхи змушені займатися справами не військовими, а господарчими. Майже рік тому морських піхотинців на умовах оренди розмістили на закинутій дитячій базі відпочинку "Білі крила". Генштаб вважає ці рубежі стратегічно важливими для оборони материкової частини України – всього за 50 кілометрів звідси знаходиться наш тимчасово окупований Крим, а там країна агресор час від часу проводить масштабні військові навчання як у морі, так і у небі.

Нове місце дислокації: елітний бойовий підрозділ морської піхоти поселили у занедбаному санаторії

Нове місце дислокації: елітний бойовий підрозділ морської піхоти поселили у занедбаному санаторії

Звідси морпіхи уважно спостерігають за кожним рухом у морі. Днями ті розпочали чергові військові навчання, тому готовність до непередбачуваних сценаріїв у військових - повна. "Вони мають сформований підрозділ, який постійно поповнюється військовою технікою, спорядженням, який протягом години часу може прибути на узбережжя для загрузки на катера і відправки на материкову частину України", - розповів командир 140-го окремого розвідбатальйону морської піхоти ЗСУ Володимир Семків.

Комбат показує умови, в які заїхали його підлеглі – все доволі сумно, а розпочати ремонт військові теж не можуть. Адже кошти Міноборони зможе виділити лише після того, як Херсонська обласна рада передасть цю територію на баланс Міноборони. Досі ж "Білі крила" у відомстві області, і якраз там рішення по морпіхам досі не має. Приблизно 20% депутатів сьогодні проти розміщення там морпіхів на постійні основі. "У нас депутати з різних партій", - пояснює перший заступник голови Херсонської обласної ради Василь Зеленчук.

Керівник області Юрій Гусєв вважає, що все ж таки потрібне рішення ухвалять. Він був здивований тим, що деякі місцеві обранці недооцінюють небезпеку з боку південних кордонів Херсонщини. "Для нас це важливо, в першу чергу, з точки зору національної безпеки і оборони – в Херсонській області ми маємо берег і Чорного, і Азовських морів. І присутність Військово-морських сил нам надзвичайно потрібна. Більше того, я попросив командувача Військово-морських сил адмірала Воронченка, щоб військові кораблі частіше заходили  в нашу область", - заявив керівник ОДА.

За останньою інформацією, для остаточно вирішення питання морпіхів облрада планує зібратися на голосування наприкінці грудня. А поки морпіхи після бойових чергувань, змінюють автомати на кельні та мітли, аби хоч якось почуватися комфортно в сірих стінах.

Кореспондент ТСН Віталій Афанасієнко

Наступна публікація