Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Хмельниччині дві релігійні громади приєдналися до ПЦУ

Віряни обох громад проголосували за перехід до Православної церкви України.

Парафії сіл Писарівка та Кривачинці на Хмельниччині Української православної церкви Московського патріархату вирішили перейти до Православної церкви України. 

Про це повідомили на сторінці у Facebook Війтовецької ОТГ.

Рішення ухвалили на голосуванні, в якому взяли участь віряни.

"13 січня християнські громади сіл Писарівка та Кривачинці взяли участь у голосуванні про перехід їх Української православної церкви (Московського патріархату) до Православної Церкви України. Голосування відбулося на користь ПЦУ", - йдеться у повідомленні.

ВідеоПерехід до ПЦУ: чи можлива кров при переходах, яку пророкують у Росії

Російська пропаганда захоплено малює чергові криваві прогнози, але вже з іншої причини. Томос Православна церква в Україні отримала. І громади починають переходити з УПЦ МП до Православної Церкви України. Зараз таких вже більше 60. Журналіст ТСН. Тижня поїхав на Вінниччину, де поспілкувався з тими, хто залишив Російську церкву в Україні. 

Перехід до ПЦУ: чи можлива кров при переходах, яку пророкують у Росії

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції