На Хмельниччині хотіли мобілізувати чоловіка із гепатитом С: що вирішив суд

На Хмельниччині хотіли мобілізувати чоловіка із гепатитом С: що вирішив суд

Мобілізація в Україні / Фото: ТСН.ua

На суді чоловік стверджував, що хоче служити в ЗСУ.

У Хмельницькій області до 3 років позбавлення волі засудили чоловіка, в якого діагностували гепатит С, проте ВЛК визнала його придатним до мобілізації

Про це йдеться у вироку Нетішинського райсуду Хмельницької області. 

За даними суду, чоловік у липні 2023 року пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його придатним до служби в армії. Згодом він двічі отримував повістку, проте ухилився від мобілізації. 

На суді чоловік провину визнав. Він повідомив, що "мав бажання піти служити і попросив лікарів не вказувати наявне у нього захворювання на гепатит С у висновку комісії". Підсудний зазначив, що за першою повісткою не прийшов до ТЦК оскільки "помилився із датою відправлення". У жовтні 2023 року він не прийшов до ТЦК, бо зробив щеплення і йому стало зле. Про це підсудний повідомляв працівникам ТЦК та звертався до сімейного лікаря. 

"На цей час він продовжує лікуватись, адже має намір йти служити. Крім того, зазначив, що з 2020 року проходить курси замісної терапії за метадоновою програмою", — йдеться у поясненні. 

Відповідно до довідки військово-лікарської комісії №691 від 20.07.2023, зазначається, що чоловік за наявності діагнозу "вірусний гепатит С, безжовтянична форма, без порушень функції печінки" є придатним до військової служби.

Суд визнав чоловіка винним за статтею 336 ККУ та засудив до 3 років позбавлення волі. 

Вирок суду

Нагадаємо, Жорін заявив про "вкрай небезпечну" ситуацію з мобілізацією в Україні

Читайте також: 

Зміни з 1 квітня: підвищення мінімальної зарплатні та пенсій, демобілізація строковиків

Зміни з 1 квітня: підвищення мінімальної зарплатні та пенсій, демобілізація строковиків

Повʼязані теми:

Наступна публікація