Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Хмельниччині півсотні людей захворіли на сальмонельоз після поминальних обідів

Більшість з них лікуються стаціонарно.

У Хмельницькій області на сальмонельоз захворіли понад 50 людей, які брали участь у трьох поминальних обідах у селищі Ярмолинці та селі Нове Село.

Про це повідомляє Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України.

Серед захворілих - 49 дорослих та одна дитина. Четверо лікуються амбулаторно, усі інші - стаціонарно.

Для встановлення джерела збудника інфекції, механізмів та шляхів передачі, а також для локалізації спалаху кишкових інфекцій фахівці проводять епідеміологічне розслідування та протиепідемічні заходи.

При дослідженні харчових продуктів, які вживалися на поминальних обідах, у шести стравах виділено Salmonella enteritidis - курка смажена, відбивна куряча, котлета куряча, капуста тушкована з курячим м’ясом, бутерброд з сиром та помідорами, пиріжок з горохом.

В домашніх осередках захворілих при дослідженні змивів з об’єктів навколишнього середовища в чотирьох випадках виділено Salmonella enteritidis.

Нагадаємо, в Одесі демонтували кіоск з продажу шаурми "Вкус Востока", їжею з якого отруїлися 17 осіб. Зносили кафе міські служби спільно з власником. Після того, як з'явилася інформація, що отруєння сталося саме м'ясом птиці у міськраді прийняли рішення провести комплексні перевірки санітарного стану всіх тимчасових торгових об'єктів, що реалізують м'ясні страви.

Залиште свій коментар

Вибір редакції