На Хмельниччині селяни з палаючими шинами взяли в облогу молокозавод

Підприємство не розрахувалося за здане молоко.

Четверту добу селяни Хмельниччини та Тернопільщини блокують в'їзд на переробне підприємство в селищі Білогір'я у Хмельницькій області, тому що їм уже кілька місяців не платять за здане молоко.

Йдеться загалом про щонайменше 70 мільйонів гривень боргу, адже завод також не розрахувався із фермерами, підприємствами-виробниками молока та кооперативами. Деякі з них уже подалися до суду, решта вирішили вибивати свої гроші радикальними методами, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Під стінами молокозаводу селяни гатять у діжки, палять шини і вигукують різні гасла. В'їзд на молокозавод забарикадували: пригнали трактор та звели перед ним півтораметрову стіну із шин. У такий простий спосіб повністю паралізували виробництво: всередину не в'їжджають і не виїжджають машини.

На кілька діб сотні людей покинули власні господарства та вартують біля воріт підприємства. Вони кажуть, що доведені до відчаю, адже чи не єдиний їхній дохід – це збут молока.

ВідеоЗ палаючими шинами селяни Хмельниччини та Тернопільщини намагаються повернути мільйони боргу

Чорний дим від палаючих шин закоптив не лише місцевий молокозавод, але й частину селища Білогір'я. Утім, дирекція підприємства селян ігнорує, спікером став один з охоронців заводу.

"Керівництво на даний момент на заводі не знаходиться. Вчора вони зустрічалися із представниками і зараз вони там ведуть якісь наради", - каже він.

Активісти намагаються вкотре додзвонитися до керівників та власників підприємства: усе намарно.

"Вони мотивують тим, що в них немає продукції, то в них немає грошей, але ми просили, селяни просили віддати нам маслом, сиром, для того щоб щось мати", - каже Юрій Потапчук, голова селянського кооперативу.

Оскільки реакції від власників підприємства немає, селяни планують заблокувати ще й їхнє головне підприємство на Полтавщині. Вони сподіваються, що якщо одночасно зупинять два заводи, їм нарешті повернуть борги.

Кореспондент ТСН Світлана Павук

Залиште свій коментар

Наступна публікація