Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Хмельниччині стоматологи організували пересувний кабінет для селян

Медики вирушають на безкоштовну роботу один день на місяць.

Стоматологи з Хмельницького раз на місяць вирушають у відрядження в глухі села різних районів області, аби допомогти людям, котрі роками не звертаються до лікарів. Пересувний кабінет складається з ортопеда, хірурга, терапевта і медсестри, котрі безкоштовно консультують і лікують, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Селяни розповідають, що за зубами особливо ніхто не дбає – навіть не чистять. Тож із віком ті просто випадають, а їсти привчаються тим, що лишилося. Таке ставлення пояснюють відсутністю грошей, часу та відстанню до стоматологів у райцентрі. "Я просто не потягну це все. І навіть не хочу починати. Там 100 гривень одне обезболювання. Я тоді сіла і встала, і 150 гривень тільки консультація", - розповіла одна з жінок, яка вже в 40 років лишилася беззубою.

ВідеоУкраїною мандрує пересувний стоматкабінет, у якому спеціалісти безкоштовно лікують зуби

Люди їдять рідкі страви, а до медиків не вирушають, навіть коли зуби болять, бо мають свої методи – алкоголь, сало, часник, а в окремих випадках і нитку до дверей. Стоматологи від такого підходу не в захваті. "Погано вичищають, не користуються зубними нитками. Чистять, коли попадеться, а не два рази вдень. В основному все через гігієну, ну і плюс шкідливі звички", - каже лікар Дмитро Процик. "Запущені, скажемо так, зуби через те, що вони не проходять профілактику", - додає колега Ігор Онишко.

За день лікарі приймають кілька десятків пацієнтів. Але на область пересувний кабінет лише один, тому охопити всіх і кардинально виправити ситуацію він не може.

Кореспондент ТСН Світлана Павук

Залиште свій коментар

Вибір редакції