Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Хмельниччині священик Московського патріархату разом з парафіянами перейшли до Помісної церкви

Одразу дві релігійні громади вирішили долучитися до ПЦУ.

У Хмельницькій області священик Української православної церкви Московського патріархату Богдан Масний разом зі своїми парафіянами перейшли до Православної церкви України.

Про це 14 січня повідомив митрополит Хмельницький та Кам'янець-Подільський Антоній Махота.

За його словами, приєднатися до Помісної церкви вирішили парафіяни храму Різдва Пресвятої Богородиці у селі Кунів. До цієї парафії також приписані села Кам'янка, Антоновка та Долочче.

Також до ПЦУ приєдналася релігійна громада Свято-Михайлівського храму у селі Велика Радогощ, до якої приписані також села Мала Радогощ та Закриничне.

В обидвох парафіях настоятелем залишається Богдан Масний.

Свято дня пам’яті святителя Василя Великого принесло Хмельниччині радісну новину - старовинна Ізяславщина добре...

Опубліковано Митрополитом Антонієм Махотою Понеділок, 14 січня 2019 р.

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

ВідеоНа Волині люди відмовилися пускати в церкву місцевого священика

Бо він не підтримав рішення громади перейти до Помісної церкви. А от панотцю з сусіднього району, який погодився на приєднання разом зі своїми вірянами, у Московському патріархаті видали указ про заборону служити. 

На Волині люди відмовилися пускати в церкву місцевого священика

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції