Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

З цієї колонії неодноразово надходили численні звернення щодо порушення прав засуджених працівниками закладу.

У Замковій виправній колонії, що на Хмельниччині, четверо ув'язнених з штрафних камер порізали собі руки у знак привернення уваги до проблем у в'язниці.

Інцидент стався 16 грудня під час візиту Моніторингової групи уповноваженого з прав людини ВР, передає прес-служба відомства.  Зазначається, що ця колонія для візиту була вибрана не випадково, адже звідси неодноразово надходили численні звернення щодо порушення прав засуджених працівниками колонії.

В'язні розповіли моніторам про конкретні факти порушень під час проведення особистого прийому.

"Зі слів засуджених, для представників адміністрації цієї установи характерні нетактовна та груба поведінка щодо ув'язнених, зловживання дисциплінарним впливом у вигляді переведення останніх до дільниці посиленого контролю або штрафних приміщень, ізольоване тримання у непристосованих приміщеннях окремих засуджених, до яких застосовується фізична сила або спеціальні засоби", - йдеться у повідомленні.

Своєю чергою, моніторами дійсно були виявлені окремо розташовані камери, які, за словами керівництва установи, не використовувалися з 2014 року. Однак у вказаних приміщеннях були знайдені ознаки тривалого перебування людей, а також упаковки від продуктів харчування та газети з датами друку – серпень-жовтень 2016 року.

Також засудженні скаржилися на незадовільну якість харчування, незаконний перегляд адміністрацією кореспонденції, яка не підлягає такому перегляду, низький рівень оплати праці засуджених, примусу щодо надання благодійної допомоги установі, а також неякісне надання правової допомоги з боку представників місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Окрім того, в'язні скаржилися на наявність у житлових і штрафних приміщеннях мишей та пацюків.

У ході візиту моніторинговою групою були виявлені факти порушення прав засуджених на охорону здоров'я та медичну допомогу.

Зазначається, що за результатами візиту звіт для вжиття відповідних заходів реагування буде направлено до Міністерства юстиції України. 

Нагадаємо, раніше генеральний прокурор Юрій Луценко їздив до Райківської виправної колонії на Житомирщині з інспекцією. Пізніше генпрокурор у своєму Facebook повідомив, що після перевірки було порушено кримінальне провадження проти керівництва закладу. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції