На Хрещатику революційними GPS-маячками облаштували перший перехід для людей з вадами зору

Представники Київської влади обіцяють колись обладнати ними всі комунальні об'єкти й установи.

Українські розробники вигадали революційну систему GPS-маячків, які допомагають людям з вадами зору орієнтуватися в місті.

Про це йдеться у сюжеті програми ТСН.19:30.

Нині система працює в тестовому режимі. Маячками обладнали один з найзаплутаніших переходів для незрячих – Майдан Незалежності.  

Цю систему для незрячих першим тестує Ігор Кушнір, який уже 8 років геть нічого не бачить. У підземному переході під Майданом Незалежності, де не кожен зрячий швидко зорієнтується, на смартфоні  він запускає додаток. Програма сканує чи є поруч спеціальні маячки, за допомогою блютусу відправляє сигнал і маячок дає про себе знати.

Так Ігорю вдається вийти до Головпоштамту. Поки що лише виходи з цього переходу обладнані такими маячками.

Це цілком вітчизняна розробка. Миколаївський вундеркінд  Іван Селезньов іще три роки тому зчинив фурор серед винахідників завдяки електронному поводиреві. Відтоді цю ідею вдосконалюють програмісти і вона проходить технічну апробацію. Вже 600 маячків замовили інші міста.

Успіх у простоті, каже паралімпієць Василь. Він у приміщенні демонструє, як чітко працює система. Не орієнтуючись у просторі, він може дійти навіть до кавомашини.

Українці  з вадами зору називають винахід революцією у їхньому світі. Поки що наші міста для них – це суцільна смуга перешкод. Лише в столиці близько сімдесяти тисяч людей із вадами зору, що намагаються зайвий раз не виходити на вулицю.

Після вдалої перевірки, маячками хочуть обладнати весь Хрещатик. Щоб обладнати вулицю Хрещатик розроблений уже кошторис на 2 580 доларів – це 89 маячків, які будуть встановлені на аптеках та закладах харчування.

Якщо налагодити промислове виробництво, ціна такого маячка не перевищуватиме 16-ти доларів, переконують розробники. Представники Київської влади обіцяють колись обладнати ними всі комунальні об'єкти й установи.

Аптеки, супермаркети, кінотеатри – усі об'єкти з блютуз-маячками будуть позначені на карті і будуть доступні за допомогою додатка. Системою вже зацікавились у Львові, Луцьку та Рівному.

Кореспонденти ТСН Ірина Маркевич та Геннадій Шульга

ВідеоОдин з найзаплутаніших переходів столиці обладнали GPS-маячками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: