На Хрещатику побудують 160-метрову висотку

Біля Європейської площі виросте 160-метровий офісно-готельний центр і підземний чотирьохрівневий ТЦ з паркінгом вартістю порядка 500 млн. дол.

Містобудівна рада КМДА схвалила один з найскандальніших будівельних проектів: біля Європейської площі виросте 160-метровий офісно-готельний центр і підземний чотирьохрівневий ТЦ з паркінгом. Реалізувати проект вартістю порядка 500 млн. дол. планують до 2012 р.

Після п'яти років запеклих суперечок, одного інвестиційного і трьох архітектурних конкурсів і безконечних громадських обговорень рада дала зелене світло споруді висотки на нині порожній земельній ділянці біля готелю "Дніпро". "Проект реконструкції Європейської площі з будівництвом комплексу нежитлових приміщень для розміщення об'єктів сфери обслуговування населення, підземного паркінгу та інших місць спільного користування під дорожнім покриттям Європейської площі і прилеглих до неї вулиць і офісно-готельного комплексу "Столичний" представила творча архітектурна майстерня "А. Пашенько", що виконала його за участю німецьких компаній OWC Ost-West-Consulting і Eller+Eller Architekten. Замовник проекту - комунальна компанія "Київавтодор". Фінансувати офісно-готельний комплекс буде підконтрольна бізнесменові Михайлу Табачнику GRAAL Investments, яка раніше перемогла в інвестиційному конкурсі, а реалізовувати - девелоперська компанія "Тіко-Констракшен", що входить до складу GRAAL.

За словами доповідача Андрія Пашенько, проект буде розбитий на два етапи. Перший - винесення інженерних мереж з-під проїжджої частини і перекладання їх в колектор під Хрещатиком на відрізку від Майдана Незалежності до Європейської площі і частково по вулиці Грушевського до стадіону "Динамо". Паралельно передбачено будівництво котельної і трансформаторної підстанції. На ділянці від Хрещатику до Майдану Незалежності зведуть чотири підземні рівні спільною площею близько 80 тис. кв. м: два верхніх віддадуть під торгівлю, а два нижніх - під муніципальний паркінг. Реконструкція Європейської площі передбачає зберегти однорівневу транспортну розв'язку (раніше планувалася багаторівнева), оскільки інакше виникає вірогідність заторів на Хрещатику і Поштовій площі. Всі роботи планується проводити із збереженням або частковим обмеженням руху транспорту по Хрещатику і завершити їх до 2012 р.

Другу частку проекту, що передбачає споруду багатофункціонального комплексу European Plaza Kiev на вулиці Хрещатик, 5 (на місці раніше знесеного ресторану "Столичний"), збираються реалізувати до кінця 2010 р. На ділянці 0,83 га побудують 47-поверхову висотку і горизонтальний блок, що складається з двох 10-поверхових будівель. У комплексі більше 180 тис. кв. м передбачається розмістити офіси класу А, а на решті території розташується п'ятизірковий готель на 197 номерів і 43 апартаменти (на верхніх поверхах). Проектування готелю ведеться при тісній співпраці з фахівцями міжнародного готельного оператора Ritz Carlton. Під висотною будівлею пропонують побудувати трирівневий пар кінг. Таким чином, спільна місткість підземного паркінгу складе приблизно 1,150 тис. машиномісць. За оцінкою незалежних експертів, для реалізації всього проекту знадобиться близько 500 млн. дол.

Слід зазначити, що хоча історико-містобудівне обґрунтування об'єкту, раніше розроблене ТАМ "Н. Демін", визначило допустиму висоту будівництва в цьому місці до 160 м, управління охорони пам'ятників історії і архітектури встановило межу в 132 м, причому це рішення підтримали і в Мінрегіонбуді. Проте Андрій Пашенько заявив, що довкола вже проектуються висотки і ця будівля лише стане новим кроком в перспективному розвитку Хрещатику. Резюмуючи обговорення, головний архітектор столиці Василь Присяжнюк сказав, що запропонований проект має право на життя. Він рекомендував лише допрацювати архітектурне рішення, додавши йому київський стиль.

Читайте також:
В центрі Києва забудовники напали на журналістів
Забудовники Жукового острова могли залишити Київ без газу
Київ розпочне реконструкцію лікарні №16

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: