На інтронізацію митрополита Епіфанія кравці готують унікальну мантію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Облачення може стати таким само історичним, як і мантія, в якій предстоятель ПЦУ отримував Томос.

У неділю, 3 лютого, в соборі Святої Софії Київської відбудеться інтронізація предстоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія. Кравці Михайлівського монастиря вже підготували мантію для владики, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дві маленькі кімнати у найвіддаленішому корпусі монастиря – це майстерня, де шиється як повсякденний одяг для священиків, так і традиційне облачення для звершення богослужінь. Клір та духовенство церкви обшивають троє людей, в їхньому арсеналі для шиття – ящики дорогих золотих ниток, шовк, парча та штучне каміння. Отець Михайло, який цією майстернею керує, каже, що і серед панотців є модники: "Ми вдягаємо це і бачимо – оце є грецька тканина, а в того українська, а в того щось кольорове. Можна в певній мірі назвати це церковною модою".

ВідеоУ Михайлівському монастирі шиють мантію для митрополита Епіфанія

У чому митрополит Епіфаній зійде на трон? Наразі в кравців Михайлівського монастиря чимало роботи. До дня інтронізації вони готують святкове вбрання для очільника єдиної помісної Української православної церкви. 

У Михайлівському монастирі шиють мантію для митрополита Епіфанія

До 2014 року церковне облачення шили або купували, як правило, у Росії – на фабриці у підмосковному Софріно. Але відтоді, як почалася війна, церква остаточно відмовилася від російських товарів – у моді нині вироби вітчизняних та  грецьких кравців. "Справжня Греція, справжня парча, вона є товстіша, вона є краща і довговічніша, але вона і дорожча. Але я рекомендую шити і таке, і таке, бо не завжди оте грецьке облачення влітку, коли спека, ти його вдягнеш", - каже отець Михайло.

У монастирі вже є історична мантія митрополита Епіфанія, в якій владика отримував Томос із рук Вселенського патріарха Варфоломія. Дзвіночки з неї у метушні відірвалися та загубилися десь у константинопольскому храмі, лишився тільки один. Це сталося, бо у Стамбулі предстоятелю ПЦУ довелося забагато ходити у мантії, яка для цього не передбачена. На мантію витратили понад 7 метрів тканини і 22 метри спеціальних стрічок, вона важить близько 5 кг, а коштувати такий виріб може до тисячі доларів. Зазвичай мантії єпископам дарують. "Тканина називається муар, використовується для мантій, є різного кольору, і чорні, і червоні. Наприклад, у російського патріарха зелена мантія", - пояснюють у церкві.

Фіолетові мантії носять прості єпископи, блакитні – митрополити. Історичну мантію Епіфаній, найімовірніше, більше не вдягне. А от якою буде мантія на інтронізація – поки таємниця. Єдина річ, яку з неї показують журналістам – це нові скрижалі. Решту інформації тримають у секреті, навіть колір цього облачення. Лише натякають – в українських соборах у такому ще не служили.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Залиште свій коментар

Вибір редакції