Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Івано-Франківщині перша релігійна громада УПЦ МП вирішила перейти до Помісної церкви

На Івано-Франківщині перша релігійна громада УПЦ МП вирішила перейти до Помісної церкви

Між прихильниками автокефалії та Московського патріархату виникла суперечка.

В Івано-Франківській області перша парафія Московського патріархату (УПЦ МП) вирішила приєднатися до Православної церкви України (ПЦУ).

Відповідне рішення на зборах 13 січня ухвалили парафіяни села Похівка, передає івано-франківське видання Бліц-Інфо.

Збори з приводу переходу до Помісної церкви відбулися у сільському клубі. Прихильники УПЦ МП на початку зібрання вступили у суперечку зі своїми опонентами і оголосили, що збори незаконні, оскільки на них не перебуває настоятель місцевого храму.

Зрештою прихильники Московського патріархату пішли, а мешканці села проголосували за перехід до Православної церкви України.

Бліц-Інфо також повідомив, що 13 січня перехід до Православної церкви України заявили парафіяни Катедрального собору Московського патріархату у Коломиї.

За інформацією видання Дзеркало Коломиї, під час богослужіння у Миколаєво-Успенському  соборі, який належав УПЦ МП, вперше молилися за патріарха Константинопольського Варфоломія і митрополита Київського Епіфанія. На знак протесту один зі священиків та кілька парафіян залишили церкву.

Відео Перехід до ПЦУ: чи можлива кров при переходах, яку пророкують у Росії

Російська пропаганда захоплено малює чергові криваві прогнози, але вже з іншої причини. Томос Православна церква в Україні отримала. І громади починають переходити з УПЦ МП до Православної Церкви України. Зараз таких вже більше 60. Журналіст ТСН. Тижня поїхав на Вінниччину, де поспілкувався з тими, хто залишив Російську церкву в Україні. 

Перехід до ПЦУ: чи можлива кров при переходах, яку пророкують у Росії

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції