На Івано-Франківщині від теплового удару загинули більше півтисячі свиней

Температура в приміщенні, де загибли тварини, на час обстеження становила 32°.

Понад 670 свиней загинули від теплового удару в господарстві данської компанії "Даноша" в Івано-Франківській області.

Про це повідомили у прес-центрі Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

"За інформацією в.о. начальника Держпродспоживслужби в Калуському районі в господарстві "Даноша" с. Копанки зафіксовано загибель свиней. Зі спеціалістів управління і міжрайонної лабораторії ветеринарної медицини створена робоча група для встановлення причин загибелі тварин. Так, робоча група встановила, що в одному з приміщень господарства, в якому утримується 1350 голів, загинула 671 свиня", - йдеться у повідомленні.

З анамнестичних даних було встановлено, що 25.06.2016 р. все поголів'я було клінічно здорове, нормально споживало корм і воду. А вже в ніч з 25 на 26 червня відбулося самовільне відключення вентиляційної системи в одному приміщенні господарства. Температура в приміщенні на час обстеження становила 32°С.

"Наразі проводяться ремонтні роботи вентиляційної системи. Спеціалісти робочої групи провели розтин частини загинувших свиней, відібрали патматеріал, корми і воду для проведення вірусологічних, бактеріологічних, хіміко-токсикологічних досліджень. Матеріал направлено для дослідження в Івано-Франківську регіональну лабораторію ветмедицини. Відповідно до результатів досліджень матеріалу було виключено африканську чуму і сибірку. Враховуючи анамнестичні дані, результати патрозтину і лабораторних досліджень, причиною загибелі свиней в господарстві "Даноша" є тепловий удар (гіпертермія)", - додали у відомстві.

Як відомо, "Даноша" - це українська сільськогосподарська компанія, яка належить данським інвесторам. Була створена ще в червні 2004 року в с. Копанки неподалік від міста Калуш (Івано-Франківська обл.).

Історія компанії "Даноша" почалася з придбання колишнього свинокомплексу "Прикарпаття" в Івано-Франківській області, який відреставрували і повністю оновили відповідно до європейських стандартів. У 2006 році було запущено власне виробництво комбікормів.

Нагадаємо, на Буковині спалах африканської чуми. У приватному підприємстві біля села Довжок Новоселицького району свині почали гинути ще на початку червня. Поки дочекалися аналізів, здохло вже півсотні.

Після цього ферму закрили, усіх 700 тварин там знищують. У трьох сусідніх селах оголосили карантин. Усі входи на підприємство охороняє поліція та рятувальниками. На єдиному виїзді - пропускний пункт. Звідси трактором вивозять приспаних тварин. Перша свиня здохла тут ще в перших числах червня, а вже наступного дня тварини почали гинути масово. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: