На Кіровоградщині патрульні затримали вантажівки з львівським сміттям

На Кіровоградщині патрульні затримали вантажівки з львівським сміттям

На Кіровоградщині патрульні затримали вантажівки з львівським сміттям

Фото: Facebook/Сучасна Олександрія

Водії фур мали дозвільні документи.

На межі з Кіровоградською областю патрульні зупинили дві вантажівки, які планували скинути в Олександрії сміття зі Львова

Про це повідомили у прес-службі Олександрійської міської ради.

"22 січня на межі Черкаської та Кіровоградської областей працівниками патрульно-постової служби були затримані два великовантажних автомобіля зі сміттям. Їхні водії показали товарно-транспортну накладну, у якій вказано, що пунктом завантаження сміття є м.Львів, а пунктом розвантаження – м.Олександрія", - йдеться у повідомленні.

Фото: Facebook/Сучасна Олександрія

За даними міськради, також водії вантажівок надали договір, укладений з ТОВ "Екологія", яке орендує міське сміттєзвалище.

Своєю чергою директор ТОВ "Екологія" Олександр Безус у відповідь на запит мера Олександрії запевнив, що такий договір підприємство не укладало.

Фото: Facebook/Сучасна Олександрія

"Муніципальну поліцію попереджено про необхідність контролю під’їзних до сміттєвалища доріг та недопущення ввезення сміття на територію Олександрії", - додали у міськраді.

Нагадаємо, у Львові від літа 2016 року тривають проблеми із вивозом сміття через закриття Грибовицького звалища, де сталася пожежа. Мер Львова Андрій Садовий звернувся до Кабміну з вимогою оголосити в місті надзвичайну екологічну ситуацію через продовження "сміттєвої блокади". Очільник міста стверджував, що спроби тимчасово вивозити відходи на інші полігони наштовхнулися на "системний та організований опір", а директори інших сміттєвих полігонів, куди побутові відходи хотіли відвозити тимчасово, відчули тиск і погрози.

Згодом прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час селекторної наради з регіонами заявив, що уряд може виділити з держбюджету 50 млн грн для облаштування у Львові міського сміттєвого полігону.  

Нині в Україні вже є закон про сортування сміття. Зараз він забороняє вивозити відходи на полігони. Їх потрібно переробляти, утилізувати, а викидати тільки те, що не тече, не смердить і не виділяє метан. Водночас через велику нестачу сміттєвих баків для окремих видів відходів - пластику і скла - система сортування поки не працює.

Повʼязані теми:

Наступна публікація