Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Кіровоградщині у будинку дитини вихователька вилила окріп на півторарічного малюка

Батьки хочуть забрати дитину додому, але їм відмовляють у цьому.

На Кіровоградщині у будинку дитини обпекли окропом півторарічного хлопчика. Його вісім місяців тому соціальні служби забрали із сім’ї, де маляті нібито загрожувала небезпека, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Медики в опіковому центрі добу виводили хлопчика з больового шоку. "Дитина потрапила після опіків, які були нанесені вихователем під час миття дитини. Це були опіки обличчя, потилиці та туди, куди потрапила гаряча вода", - розповів начальник управління охорони здоров‘я Кіровоградської області Олег Рибальченко.

Відео На Кіровоградщині у будинку дитини обпекли окропом 1,5-річного хлопчика

Його 8 місяців тому соціальні служби забрали із сім'ї, де маляті нібито загрожувала небезпека. В опіковому центрі дитину, що була у важкому стані від больового шоку, врятували, але повернути хлопчика назад у родину соціальні служби відмовляються. 

На Кіровоградщині у будинку дитини обпекли окропом 1,5-річного хлопчика

Дитину вилучили з родини соціальні служби і правоохоронці, батьки намагалися повернути малюка додому, але марно. Тепер, коли хлопчика скалічили у будинку немовляти, вони знову пішли до чиновників вимагати віддати їм сина. Але в кабінетах влади дістали відмову. "Вона має статус особи, постраждалої від торгівлі людьми. Поки не закінчиться ваша справа судова і ви не будете або визнані, або не визнані винними, ми дитину повернути не можемо", - пояснила заступник голови Кіровоградської ОДА Світлана Лобанова.

За версією слідства, біологічна матір дитини за гроші записала батьком хлопчика односельця, у якого з дружиною не було дітей – і віддала малюка їм на виховання. Ті кажуть, що сина не купували і доводитимуть це у суді. "Я ні в чому не винуватий, і моя дружина теж ні в чому не винувата. Психіка порушена в дитини вже, він уже боїться води. Завдяки кому? Службам і дитбудинку! Це ви так робите краще? Віддайте мені його до рішення суду – і відкладайте суди далі", - обурений батько дитини Олександр Кабанюк. "Так, я не біологічна мама. Але я його дев’ять із половиною місяців ростила. Я його люблю, як свого. Я не дозволю, щоби дитину ображали. Нам лікарі сказали: півгодини-година – і дитини б не стало. Від больового шоку дитина б померла", - каже прийомна мати Світлана Кабанюк.

Фотогалерея У Києві через значні опіки від окропу з бойлера померла однорічна дитина (3 фото)

Однак чиновники непохитні, бо при встановленні опіки родина не дотрималася потрібних формальностей, а тепер за це відповідатиме у суді. "Служба надала б вам відповідний перелік документів, які ви б зібрали і оформили опіку, усиновлення, будь що – тимчасово влаштували до вас у сім‘ю, поки ви оформляли б всі документи. Ви спочатку зробили все неправильно. Це незаконно, розумієте", - пояснює представник служби у справах дітей Тетяна Мамалига. Поки триватимуть суди, Марк житиме у сиротинці, куди його повернули після лікування.

Побачити хлопчика журналістам не вдалося, але завідувачка дитбудинку переконує, що тепер йому вже нічого не загрожує. "Співробітник зараз готується на звільнення, готується юридичний аспект. Вона не працює з дітьми, не в цій групі, не з цією дитиною. Найголовніше – це те, що дитина одужала", - розповіла в.о. головного лікаря будинку дитини Ірина Крижановська. Тим часом правоохоронці відкрили кримінальне провадження. "Неналежне виконання обов‘язків щодо охорони здоров‘я та життя дитини. В даний час проводиться досудове слідство в кримінальному провадженні", - пояснила речник Нацполіції в Кіровоградській області Віталіна Бевзенко.

Судовий розгляд обох справ, в яких фігурує півторарічний хлопчик, розпочнеться аж восени. Скільки часу триватимуть слухання – прогнозувати ніхто не береться. Прийомні батьки навідують Марка у сиротинці і саркастично сподіваються, що їх виправдають до того, як він стане повнолітнім.

Кореспондент ТСН Олена Шворак

Залиште свій коментар

Вибір редакції