На Кіровоградщині за підтримки НАТО ліквідовують радіоактивний могильник

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вартість проекту становить 1,5 млн євро.

На Кіровоградщині розпочали ліквідацію могильника радіоактивних відходів "Цибулеве", який розміщений на території військової частини.

Про це під час заходу, присвяченого старту проекту, повідомив голова Державного агентство з управління зоною відчуження Віталій Петрук, передає УНІАН.

Ліквідацією займаються Міноборони України і ДАЗВ у рамках Трастового фонду НАТО. Петрук додав, що вартість проекту становить 1,5 млн євро і термін його реалізації - 18 місяців. Кошти для реалізації проекту надає Німеччина.

Голова держагентства уточнив, що НАТО буде відповідальним за всі аспекти управління проектом, а ДАЗВ займатиметься роботами з поводження з РАВ. 

Проект здійснюватиметься у три етапи: радіаційне обстеження об`єкта; попередня обробка РАВ, їхнє вилучення, кондиціювання, пакетування і транспортування до місць поховання; рекультивація території об`єкта і відновлення території до свого початкового стану.

Петрук нагадав, що два роки тому за підтримки НАТО вже очистили могильник "Вакуленчук" на Житомирщині. Він зазначив, що такі проекти допомагають зменшити вплив радіонуклідів на навколишнє середовище і поліпшити загальний стан радіаційної безпеки в Україні.

Також Петрук додав, що є ще 5 могильників РАВ на території військових об`єктів України, крім ”Вакуленчука”, проект з ліквідації якого був успішно завершений у 2017 році. З них два – в анексованому Криму, а один на окупованій території Донбасу.

Нагадаємо, Аваков заявив, що Україні та всій Європі загрожує екологічна катастрофа через агресію РФ і окупацію окремих районів Донбасу. За його словами, принаймні п'ять міст Донецької та Луганської областей – в серйозній небезпеці.

Відео Шукачі дармового брухту розкопали радіоактивний могильник поблизу Кропивницького

Залиште свій коментар

Вибір редакції