Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Кіровоградщині завдяки незвичній знахідці створили музей ґудзика

Заклад відкрили художники-волонтери.

Музей ґудзиків випадково відкрили в Олександрії. Місцеві художники-волонтери планувати організувати мистецьку галерею, а відкрили присвячений фурнітурі одягу музей. У ньому десятки тисяч експонатів, зокрема, й унікальних, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Будівля нинішнього музею в центрі Олександрії багато років стояла пусткою. Саме тому місцеві волонтери вирішили відкрити тут мистецьку галерею. Коли почали наводити в приміщеннях лад, то на них чекала несподівана знахідка - підвал був завалений сміттям з білими цяточками.  Виявилося, що то були ґудзики великого і маленького розміру.

Тисячі перламутрових ґудзиків опинилися у підвалах не випадково. В архівах волонтери знайшли інформацію, що до 70 року минулого століття тут була фабрика, на якій з річкових мушель люди із вадами зору робили фурнітуру.

ВідеоНа Кіровоградщині відкрили музей ґудзиків

Місцеві художники-волонтери планувати організувати мистецьку галерею для митців-початківців, а відкрили ще й музей, присвячений фурнітурі одягу. Нині в ньому десятки тисяч експонатів, у тому числі і унікальних.

На Кіровоградщині відкрили музей ґудзиків

"На першому поверсі був чан, в якому виварювали черепашки, які виловлювали з річок Інгулець і Березівка. Знахідки завозили возами на конях. Спочатку робили заготовки, потім їх відшліфовували", - каже арт-волонтер Ірина Кваша.

 Ці ґудзики згодом пришивали до постільної білизни і спіднього. Викинути перламутровий скарб у волонтерів не піднялася рука. Згодом місцеві мешканці почали жваво поповнювати колекцію. Так виник музей,  який популярний серед жителів Олександрії. У  планах волонтерів систематизувати колекцію, облаштувати музейні вітрини і  дослідити найбільш цінні екземпляри.

Активісти розповідають, що існували окремі ґудзики для чиновників і губернаторів, які відрізнялися у різних регіонах країни.

Нагадаємо, всесвітньо відомий "коридор" Вазарі у Флоренції відкриють для всіх туристів. Квиток коштуватиме 45 євро у високий сезон і 20 — низький.

Кореспондент ТСН Олена Шворак.

Залиште свій коментар

Вибір редакції