На Кіровоградщині встановлять пам’ятник Леву Троцькому

Монумент буде встановлено з нагоди 130 річниці від дня народження революціонера.

У місті Бобринець Кіровоградської області встановлять пам’ятник Леву Троцькому. Рішення про увіковічнення пам’яті знаменитого революціонера було прийнято під час 44-ї сесії Бобринецької міської ради.

Ініціатором заходу стала Громадська рада при міському голові Леонідові Кравченку, на одному із засідань якої й було прийнято рішення "Про встановлення в центральному парку ім. М.Л.Кропивницького пам’ятника Л.Д.Троцькому" з нагоди 130 річниці від дня народження земляка, відомого політичного діяча.

Встановлення заплановано на 2010 рік. Для виготовлення та встановлення пам’ятника в центральному парку міста зібрання вирішило залучити благодійні кошти.

Нагадаємо, політичний діяч і літератор Лев Троцький (справжнє прізвище - Бронштейн), народився у 1879 році в Янівці (нині село Береславка Бобринецького району Кіровоградщини). Помер у 1940 року в Мексиці.

Троцький був революціонером-більшовиком і теоретиком-марксистом. Він був впливовим політиком у ранні роки Радянського Союзу, спершу як народний комісар закордонних справ, а потім як засновник і головнокомандувач Червоної армії та воєнний народний комісар. Він був також одним із засновників Політбюро Компартії. Після боротьби за владу з Йосипом Сталіним у 1920-ті, Троцького було виключено з Комуністичної партії та депортовано з Радянського Союзу. В 1940 році, вже будучи в Мексиці в вимушеному екзилі, він був за наказом Сталіна вбитий радянським агентом Рамоном Меркадером.

Читайте також:

Від СБУ вимагають розслідувати смерть Бандери і Троцького

Росія розпочне кампанію з поліпшення іміджу Сталіна в Європі

Топ-прізвиська українських пам’ятників

У психлікарні на Буковині демонтували пам’ятник Леніну і Сталіну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: