На Київ може впасти шеститонний американський супутник

Залишки американського супутника UARS можуть впасти на Землю 17 вересня. У зоні можливого падіння розташований Київ.

Залишки шеститонного американського супутника UARS можуть впасти на Землю 17 вересня.

В зону можливого падіння входить Київ та Москва, однак фахівці запевняють, що ймовірність такого точного попадання невелика.

Досягнувши щільних шарів атмосфери залишки апарата, швидше за все, згорять, пише газета "Сегодня".

За прогнозами американської Системи контролю космічного простору (NORAD), апарат завершує свій політ в некерованому стані, з нахилом в 57 градусів.

Через два тижні його залишки можуть досягти Землі в радіусі від 57 градусів північної широти до 57 градусів південної широти. Київ розташований в 50 градусах, а Москва в 55.

"Точний прогноз часу падіння або згоряння цього найбільшого супутника можна зробити лише за кілька десятків годин", - пояснив прес-секретар Головної (Пулковської) астрономічної обсерваторії РАН Сергій Смирнов. 

За його словами, все залежить від сонячної активності, один спалах на Сонці може здорово відсунути термін вперед або назад. 

"Малоймовірно, що уламки впадуть на конкретний пункт: тут Київ, Вашингтон і Москва приблизно в однаковій траєкторії. При падінні UARS розлетиться на дрібні шматочки і небезпеки для землян не являє. Але якщо це станеться вночі, жителі якогось регіону зможуть спостерігати у нічному небі дуже красивий феєрверк", - додав Смирнов.

УЛАМОК УКРАЇНСЬКОЇ РАКЕТИ ВПАВ НА ШТАТ КОЛОРАДО

Супутник UARS (Upper atmosphere research satellite) був запущений в 1991 році з борту шатла Discovery і працював на навколоземній орбіті з висотою приблизно 600 км і нахилом 57 градусів.

Основним його завданням було вивчення верхніх прошарків атмосфери, зокрема причин виникнення озонових дір.

Згодом Національне аерокосмічне агентство NASA ухвалило рішення відмовитися від його подальшої експлуатації. Основною причиною відмови було названо дефіцит коштів: щорічні витрати на програму UARS становили понад 10 мільйонів доларів.

Виведений з ладу супутник був зруйнований невідомим предметом.

Пізніше аналіз орбіт штучних космічних апаратів, проведений співробітником Центру космічних стандартів та інновацій в Колорадо-Спрінгс (США) Томасом Келсо, дозволив йому зробити висновок про те, що ймовірною причиною руйнування UARS стало зіткнення з фрагментом радянського супутника "Космос-1275".

Спочатку передбачалося, що залишки UARS досягнуть Землі 19 вересня, проте через прискорення падіння апарату в останні дні NORAD прогнозує його падіння вже 17 вересня.

Читайте також:

Уламок української ракети впав на штат Колорадо в США

США знайшли супутник, який росіяни загубили після запуску

Очевидці зняли унікальне ВІДЕО падіння метеорита на столицю інків

Росіяни вивели на орбіту "Глонасс-К" - "вбивцю GPS"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: