На Київщині гинуть кілька сотень вікових дубів

На Київщині гинуть кілька сотень вікових дубів

На Київщині засихає дубовий гай

Двохсотлітні дерева хворіють на дві зарази та потерпають від равликів, а директор лісопарку запевняє, що дуби не такі вже й хворі.

На Київщині гинуть вікові дерева. Прадавній дубовий гай жовкне на очах, але лісники та чиновники цим переймаються, йдеться в сюжеті ТСН.

Кілька сотень величезних двохсотлітніх дубів ростуть у заповідній лісопарковій зоні у селі Білогородка, що за двадцять кілометрів від Києва. Майже все листя на них – пожовкле та сухе.

Місцеві розповіли, що ще два роки тому дуби були здорові.

Голова місцевої сільради запевняє, що іноді він підліковує дуби. Та робить це за власною ініціативою, запевняючи, що дуби належать до київської зони: "Чистимо, обрізаємо, хоч вони і не наші дерева".

Але обрізання для порятунку дерев недостатньо, каже співробітник лабораторії захисту рослин Ігор Шевчук.

На дубовій гілці, яку ТСН привезла до інституту садівництва для експертизи, Шевчук діагностував дві хвороби і знайшов шкідників.

"Бурштиниста роса, має вигляд, як хтось посипав мукою… Друге – це пошкодження минаючими молями. Третій вид – це равлики, вони гризуть листки", - розповів Шевчук.

Надійний та водночас дорогий спосіб вилікувати дерева – це бризкання. "З урахуванням вартості препарату може складати обприскування одного гектара десь до 2-3 тисяч гривень. Вертольотом, авіацією буде дорожче", - розповів експерт.

У свою чергу відповідальний за ці дуби, директор святошинського лісопарку Іван Крук запевняє, що не такі вже вони й хворі. А шкідників на них ніколи не труїли – і не будуть.

"Все таки місто Київ поряд. Ми ніяких хімічних методів не застосовували", - заявив Крук.

Тут хіба що вручну ловецькими поясами ловили міль на деревах. "Обмотується навколо дерева, у двох місцях обв'язується шнурком, щоб цвяхами не прибивати, потім через певний час знімається і спалюється", - розповів про технологію директор лісопарку.

Але останні кілька років навіть цього для дерев не робили. І не планують – щонайменше до осені.

Тим часом місцеві жителі підозрюють, що до наступного року ці дуби можуть просто не дожити.

На Київщині гинуть вікові дуби

На Київщині гинуть вікові дуби

Повʼязані теми:

Наступна публікація