Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Київщині малюк підхопив правець і лежить у комі

Лікарі не дають прогнозів, а мати докоряє собі за невчасну вакцинацію.

В обласній лікарні в Боярці бореться за життя Кирилко Овдій. Малюкові лише два рочки і вісім місяців, а вже майже тиждень він у реанімації на апараті штучного дихання в стані штучної коми, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Це був єдиний спосіб припинити безперервні болючі судоми та запобігти загрозі зупинки дихання. Мама від правця сина не вакцинувала свідомо, а лікарів не слухала, хоча вакцини були. Що краще не вакцинувати до трьох років – вичитала в інтернеті. "Я збиралася це все зробити... Якби це все знати – ой... Думала, може, минеться. Не робіть таких помилок, як я", - каже вона.

ВідеоНа Київщині рятують 2-річного хлопчика, який захворів на правець

У обласній лікарні у Боярці бореться за життя Кирило Овдій. Малюкові лише два роки і вісім місяців, вже майже тиждень він у реанімації на апараті штучного дихання. Малюк підхопив правець, бо його мати свідомо відмовлялася від вакцинування сина, тепер закликає усіх так не робити. 

На Київщині рятують 2-річного хлопчика, який захворів на правець

Кирилові вкололи протиправцеву сироватку, але вона діє лише на токсини в крові та безсила проти тих, що вже встигли проникнути в нервову систему. Прогнозів медики не роблять, кажуть лише, що стан тяжкий – загроза смерті зберігається, якщо токсин викличе параліч серцевої мускулатури. Малюка планують тримати на апаратах щонайменше протягом трьох тижнів.

Правець – смертельна інфекційна хвороба, що вражає нервову систему і паралізує кінцівки. Що нею можна заразитися лише через велику рану й пряме потрапляння землі - лікарі вважають не зовсім правильним. Бо інколи достатньо буває навіть мікротравми, а збудник може бути на траві, на підлозі, в піску чи транспорті.

За 2018 рік зафіксовано 17 випадків недуги, один із них був смертельний. Інфекціоністи прогнозують збільшення випадків хвороби через людську легковажність та наполягають, що вакцинуватися потрібно як дітям, так і дорослим, останнім - щодесять років.

Кореспондент ТСН Тетяна Фруктова

Що потрібно знати про вакцинацію дітей, інфографіка
Що потрібно знати про вакцинацію дітей, інфографіка,  частина 2,

Залиште свій коментар

Вибір редакції