Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Київщині памʼятник Леніну стояв на надгробних плитах польських меценатів

В Україні триває ленінопад. 

Пам'ятник Володимиру Іллічу знесли в місті Ржищеві, на Київщині. У містечку ця подія переросла в скандал. Адже з'ясувалося, що підмурок вождя був підпертий надгробними плитами польських меценатів, - йдеться в сюжеті спецвипуску ТСН.

У парку Шевченка за погруддям Кобзаря красується порожній пʼєдестал. Донедавна на ньому стояв Володимир Ілліч Ленін. Уночі невідомі вождя звалили. У скульптури відлетіла голова, побився тулуб. Комунальники його швидесенько прибрали. Відтягнули памʼятник не далеко: на край парку. Його закопали у смітнику.

Коли ж почали відтягувати ленінський пʼєдестал, то зʼясувалося, що під нього, для зручності, підклали могильні плити польських меценатів. Таких ховали на територіях костелів. Польський костел у Ржищеві був до 1985 року, тоді його підірвали.

Міський голова Ржищева Микола Спичак не знає, хто вмостив вождя пролетаріату на надгробки польських меценатів. Леніна перенесли в парк заради скульптури трипільської культури.

Головна ржищівська комуністка Галина Заворотна побивається за Леніном, а про надгробки не жалкує.

Могильні плити польських меценатів з-під Леніна перетягнули на територію польського костелу. Тепер на його місці асфальт і дерева. Надгробки склали рядочком поблизу газорозподільної станції.

Нагадаємо, що у Лисичанську чоловік скинув пам'ятник Леніну

Кореспондент ТСН Інна Боднар.

ВідеоНа Київщині повалили ще одного Ілліча

Залиште свій коментар

Вибір редакції