Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Київщині попри морози та сніг ремонтують дороги, аби "засвоїти бюджет"

У кількох населених пунктах кипить робота, хоча це суперечить нормам.

Попри негоду і мінусові температури, у Київській області ладнають дороги. Перші результати такої роботи вже є в Боярці, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

У місті "поплив" асфальт, укладений лише два дні тому. Виглядає покриття тут так, ніби його не ремонтували роками: глибокі, залиті дощем вибоїни. І це не дивно, адже вкладали асфальт, коли на вулиці було -8.

Гаряча суміш свіжого асфальту, потрапляючи на мороз, стає крихкою. У цьому випадку поверхня протрималася до першого перепаду температур - тобто рівно добу.

У міській раді кажуть, що про ремонт на морозі дізналися, коли він розпочався. Зупинити підрядника, який уже отримав гроші з обласного бюджету, не наважились.

Заступник міського голови Боярки Віталій Мазурець дорогою дуже не задоволений, але розводить руками: "Не можу вам це сказати, в чому проблема, але отак от".

Поки боярські чиновники пишуть листи експертам, підряднику і обласному керівництву, у Вишневому закінчують ремонт місцевого парку. Жителі зафільмували, як асфальт засипають просто в сніг на морозі.

Підрядника заступник мера покликав у гості. Той каже, що для сучасних технологій сніг не перешкода.

"Суміш асфальтна приходить 160 градусів. Навіть якщо були важкі погодні умови в той день, ми знаємо, що при 160 градусах сніг зазвичай тане", - каже підрядник.

Відео У Київській області ладнають дороги попри негоду і мінусові температури

Відео, як роблять доріжку у Вишневому, ТСН показала керівникам столичного дорожнього інституту - це вони розробляють норми будівництва доріг в Україні. Там категоричні: на сніг, безумовно, так неможна класти.

"Якщо поруч лежить сніг, але температура добова навколишнього середовища не нижче п'яти градусів плюс, то тоді дозволяється. Якщо мінус п'ять – тоді неможна", - запевняє директор Державного дорожнього інституту Василь Нагайчук

У чиновників із Вишневого математика інша. На ремонт парку з бюджету виділили півтора мільйона гривень.

"Закінчується бюджетний рік – їх треба освоїти, звичайно, ці гроші", - каже заступник міського голови Вишневого Андрій Чечило.

У Боярці на благоустрій грошей теж не шкодують. Крихкий асфальт проїжджої частини не зупиняє чиновників перед тротуарами. На узбіччі розкладені купи нових бордюрів і плитки – робота кипить.

"Того року було +9 в цю пору. а Зараз вже холодніше – поки так робимо, а там буде видно", - кажуть ремонтники.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції