Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Київщині прокуратура затримала власників агрохолдингу за створення пташиного могильника

Захоронення решток забитої птиці є грубим порушенням санітарних та екологічних норм.

У Київській області прокуратура провела обшуки та затримала власників одного з найбільших агрохолдингів через створення пташиного могильника, що є грубим порушенням екологічних норм через можливе потрапляння решток птиці до ґрунтів та підземних вод.

Про це повідомляє Генеральна прокуратура України.

"З метою заощадження коштів на проведення вказаних заходів власники "курячого" бізнесу організували утилізацію відходів шляхом їх захоронення на земельних ділянках, а також створення стихійних сміттєзвалищ, так званих могильників. Такий засіб переробки несе велику загрозу для санітарно-епідеміологічного благополуччя та здоров’я мешканців навколишніх сіл, оскільки небезпечні сполуки, що утворюються від розкладання решток птиці, потрапляють у землю та ґрунтові води. Одночасно з проведенням заходів щодо документування протиправних дій до правоохоронців зверталися громадські активісти та місцеві жителі, які безпосередньо на собі відчували негативні наслідки господарської діяльності птахофабрики", - йдеться у повідомленні.

Фотогалерея Пташиний могильник на Київщині (3 фото)

За словами прокуратури, після виявлення посеред поля кількох сміттєзвалищ з рештками птиці та набуття розголосу серед громадськості, представники агрохолдингу начебто почали знищувати відходи. Насправді ж викопували рів та засипали рештки піском, після чого розрівнювали землю.

У результаті таких дій довкіллю було завдано збитків на суму понад 200 мільйонів гривень. Через це, 6 червня прокуратурою було проведено 14 обшуків у приміщеннях агрохолдингу та за місцем проживання фігурантів справи. Правоохоронцями було затримано власників агрохолдингу та керівника структурного підрозділу.

Раніше у Міністерстві екології України заявили, що в Україні 99% сміттєзвалищ не відповідають сучасним екологічним вимогам, а лише 3% відходів переробляються та повторно використовуються.

ВідеоНа Київщині жителі села звинувачують птахоферму у створенні могильника курей

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції