На Київщині селяни заблокували дорогу через масову вирубку лісу

На Київщині селяни заблокували дорогу через масову вирубку лісу

Фото: Юрій Луценко /Facebook

За два дні з околиць села Підлісся вивезли п'ятнадцять фур з колодами.

У селі Підлісся під Києвом стався гучний скандал. Його жителі помітили, що хтось вирубує сусідній ліс і вивозить фурами.

Про це йдеться у сюжеті програми ТСН.19:30.

Одній фурі селяни перегородили дорогу і не випустили. З'ясувалося, що офіційно рубають лісництво, проте люди кажуть, що у них дозвіл лише на сухостій, а дерева забирають свіжі. Справою зацікавилися навіть у СБУ.

За два дні з околиць села Підлісся вивезли п'ятнадцять фур з колодами. Шістнадцятій селяни виїхати не дали. Кажуть: у них крадуть здорові сосни – під виглядом сухостою.

"Дивіться. Видно, що це свіжа кора. І липне навіть. Вона, ця фірма, може забирати он отой сухостій. А вони кажуть, що вони просто перевізники. І документів ніяких не надали ні учора, ні сьогодні", - кажуть свідки.

Керівник вирубки відсутній. За нього відповідає лише заблокований водій.

"Я перевізник, я не знаю. Мені сказали тут стати, я став. Мене завантажено, все", - розповідає водій Андрій Дмитрієв.

Ліс і під час протесту продовжують вантажити. Ніякого експерта тут немає, а робітники самі роблять висновок, що ці дерева рубати можна.

Справою зацікавилася навіть Служба безпеки України. Наразі там чекають документи на вирубку. За даними ТСН, дозвіл на вирубку дало місцеве лісництво, але на час підготовки сюжету до ефіру, документи воно так і не надало.

Жителі Підлісся збираються блокувати фури і надалі. Місцеві кажуть, що для себе їм ліс рубати забороняють, а самі вивозять.

Нагадаємо, уряд порахував обсяги вирубування лісів в Україні та передасть цю інформацію правоохоронцям з тим, щоби винні у масових вирубках українських лісів були покарані. Прем'єр-міністр повідомив, що уряд вже підготував інтерактивну карту лісів країни.

Селяни у селі Підлісся заблокували дорогу, помітивши незаконну вирубку сусіднього лісу

Селяни у селі Підлісся заблокували дорогу, помітивши незаконну вирубку сусіднього лісу

Повʼязані теми:

Наступна публікація