Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Київщині відкрився таємний притулок для жінок-жертв домашнього насильства

Минулого тижня на Київщині відкрився перший у регіоні притулок для жінок, які зважилися вирватися з полону кривдників.

Понад мільйон жінок в Україні потерпають від домашнього насильства, а більше півтисячі на рік гинуть від рук родичів. Лише 10% тих, кого б'ють, ґвалтують чи катують, звертаються за допомогою до поліції чи соціальних служб, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Історія кохання Ані розпочиналася дуже красиво: за нею упадали так, що можна побажати кожній жінці. Залицяльник дарував останні моделі гаджетів, облаштував будинок, робив інші дорогі подарунки. Ідилія тривала до вагітності, чоловік одразу змінив тон і манеру спілкування. "Гнида, тварюка, паскуда – матюків не було, в основному таке. Нікчемна, ти нікому не потрібна, ти нічого не варта", - розповідає жінка. Уперше чоловік підняв на неї руку після народження сина, постраждала втекла і переховувалася кілька місяців. Чоловік просив вибачення, стояв на колінах та просив повернутися – Ганна повірила, але майже одразу він почав бити її з новою силою.

ВідеоНа Київщині відкрили перший в регіоні притулок для жінок, які потерпіли від домашнього насильства

Понад мільйон жінок в Україні потерпають від домашнього насильства, щороку понад півтисячі вбивають їхні ж родичі. І тільки 10% від тих, кого б'ють, ґвалтують та мучать, звертаються по допомогу до поліції чи соціальних служб. Минулого тижня на Київщині відкрився перший у регіоні притулок для жінок, що все ж зважилися вирватися з полону кривдників. ТСН відвідала цей соціальний готель, поспілкувалася з жінками та була вражена тим, наскільки схожі їхні історії.  

На Київщині відкрили перший в регіоні притулок для жінок, які потерпіли від домашнього насильства

Марина відмовляється показувати своє обличчя на камеру, бо впевнена, що чоловік шукає її. Історія схожа на Анину навіть у дрібницях: заможна родина, красива історія кохання, але вже за кілька місяців чоловік став підвищувати на неї голос. "Спочатку долонею вдарив, потім ногою, потім кулаками. Посуду в мене кидав, телефон розбивав", - розповідає жертва домашнього насильства. Про те, що стало останньою краплею, Марина говорити не може: "Я ледве не позбулася життя". Перелякана та побита жінка звернулася до соціальної служби та зрештою стала першою клієнткою дебютного для Київщини соціального центру для жінок, що потерпіли від насильства.

Директор центру Наталя розповідає, що це приміщення розраховане на 10 місць. Крім спалень, там є ігрова кімната та спільна кухня. "Разом готують, разом проходять курс реабілітації, окремо займаються з психологом", - каже вона. В Україні схожих центрів уже близько двох десятків, але цей – перший, ініційований активістами, але заснований коштами місцевої влади. Працюють у ньому тільки жінки. Адресу центру та навіть місто, де він розташований, тримають у секреті, аби гарантувати клієнткам безпеку. Але навіть попри це жінки бояться звертатися за допомогою. "Жінки дзвонили, розповідали про свої проблеми. Ми готові були їх зустріти, але відсотків десять до нас потрапляли", - каже Наталія.

Перебувати в центрі можна кілька місяців. Жінкам допомагають отямитися, знайти роботу, відновити документи, але розпочати нове життя вдається не всім. Всесвітня статистика говорить про те, що з циклу домашнього насильства виходять тільки 5%. Решта поринає у нові "рожеві" періоди примирення заради старих почуттів або спільних дітей.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Домашнє сімейне насильство, інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції