В'язні СІЗО порізали вени, не витримавши міліцейських тортур

Підрозділ "Беркут" влаштував масову розправу над затриманими, які протестували проти нелюдських умов утримання.

В ізоляторі тимчасового утримання в Білій Церкві засуджені порізали собі вени. Правозахисники шоковані: за їхніми даними підрозділ "Беркут" влаштував масову розправу над затриманими, які протестували проти нелюдських умов утримання. У міліції інцидент серйозно не сприймають – кажуть, що правоохоронці поводяться з заарештованими ввічливо й культурно.

До білоцерківського ізолятора прямує група жінок. У темних окулярах – бо заплакані очі, і з тремтячим голосом: за парканом тримають їхніх родичів. Кілька днів тому Ірина прийшла передати їжу своєму братові, а стала свідком приголомшливої картини.

"Бачу що брата мого, наділи мішок на голову, в майці, в трусах, в одних тапочках десь повезли", - розповідає Ірина.

Три доби сестра не могла дізнатися про долю свого брата, коли він нарешті вийшов на зв'язок. "Його завезли в якусь Володарку, накололи незрозуміло чим. Тобто він не розумів що він говорив взагалі", - обурюється жінка.

Згодом з'ясовується - у стінах ізолятора шестеро затриманих - вскрили собі вени.

Першими забили на сполох правозахисники. За їхніми даними у відповідь на мирний протест затриманих проти нелюдських умов тримання 10 співробітників міліції у формі "Беркута" вчинили побиття всіх утримуваних там осіб, знищили їхні особисті речі, порвали папери, зокрема й ті, що належать до розгляду справ у судах. У відповідь на таке протиправне насильство затримані вчинили акти самокаліцтва.

Це саме підтверджують і родичі затриманих. "Він тільки одні сутки тут посидів, коли прийшли і почали його бити. Забрали костюм спортивний, кросівки, забрали документи, які йому були потрібні на суді", - каже Ганна Яковенко, мати затриманого.

Олена, дружина одного з затриманих, каже, що людей катують електричним струмом, на затриманих вдягають протигази и перекривають доступ повітря.

У міліції заперечують будь-які звинувачення. Речник обласної міліції Микола Жукович упевнений - в'язні шантажують керівництво ізолятора. "У нас щоденно, згідно наших наказів, інструкцій, проводиться обшук в ІТТ. Правоохоронці себе поводять культурно, ввічливо", - стверджує він.

Білоцерківський ізолятор - один із найкращих в Україні, каже Жукович. А в'язні вимагали для себе неприпустимого - прогулянку центральним парком і алкогольні напої. Коли їм відмовили - зчинили бунт.

ТСН вдалося зв'язатися з одним із затриманих, який розповів зовсім іншу версію того, що сталося. За словами в'язня, годують затриманих один раз на день. Продовольчих передач позбавляють на власний розсуд.

Після того, як шестеро в'язнів покалічили себе, решту покалічили правоохоронці, каже затриманий: "Ввели спецпідрозділ "Беркут", і всіх побили, хто знаходився у КПЗ, відібрали усі особисті речі".

Родичі затриманих у розпачі - вони вже не вірять міліції. Але що робити далі - не знають. Адже і резонанс у таких випадках - як свідчить практика - просто не допомагає.

"Їх просто вбивають, тільки за те, що ми говоримо про це. Що вони про це говорять. І він змушений різати собі вени, тому що б’ють так, що немає сил терпіти", - каже дружина одного з затриманих.

Читайте також:

Київський даішник жезлом побив депутата

Правозахисники повідомили про смерть українця від побоїв, отриманих у СІЗО

Кіровоградські міліціонери забили затриманого до півсмерті

В Умані поховали підприємця, у вбивстві якого підозрюють міліцію

ВідеоКров за гратами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: