Унікальні відкриття. У Києві на Подолі розкопано вулицю, де знайшли печатку князя, комори і поховання

Дата публікації
Перегляди
5629
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Унікальні відкриття. У Києві на Подолі розкопано вулицю, де знайшли печатку князя, комори і поховання

Фото: КМДА

На вулиці Щекавицькій в столиці віднайшли залишки давньоруської цивілізації ХІІ–ХІІІ століть та особисті речі староруських князів, а також вулицю XVII- ХІХ століть.

На столичному Подолі археологи зібрали велику колекцію знахідок XII-ХІХ століть, серед яких ювелірні прикраси, речі власного вжитку, котрі знайшли на розкопках вулиці в районі теперішньої Щекавицької. Про це повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

Знахідки були відкриті під час роботи археологічної експедиції Інституту археології НАН України, яка працює на місці від червня 2018 року. Експедиція Інституту проводить охоронно-рятівні дослідження ділянки на вулиці Щекавицькій у Києві, та під час робіт дослідникам вдалося знайшли цінні речі. Серед них три давньоруські хрести-енколпіони, три свинцеві князівські печатки, мідна бляшка із зображенням Богородиці, футляр для шаблі, монети та товарні пломби. Також учені зафіксували залишки близько десятка невеликих підвалів-комор, господарських та гідротехнічних споруд, вулицю та поховання давньоруської доби.

"Велика кількість монет та товарних пломб ХІХ ст. є характерною для припортової зони, у якій розташована досліджувана ділянка. Проте зафіксовано залишки близько десятка невеликих підвалів-комор, господарських та гідротехнічних споруд. Фіксувалися також культурні нашарування, вулиця та поховання XVII–XVIII ст., виявлено також шари давньоруської доби (ХІІ–ХІІІ ст.)", – повідомив керівник експедиції, очільник відділу археології Києва Всеволод Івакін. Згодом знахідки після реставрації будуть передані до українських музеїв.

Нагадаємо, наприкінці березня реконструйований згідно з історичними джерелами портрет гетьмана Мазипи канал "1+1" подарував Батуринському музею до дня народження легендарного гетьмана. Перед тим його автор, журналіст і режисер документального фільму "Україна: повернення своєї історії" Акім Галімов, провів масштабне розслідування, щоб створити гіпотетичний портрет того, як насправді міг виглядати український політичний діяч. До відтворення рис Івана Мазепи також долучилися історики та криміналісти. 

Портрет із реальним зображенням гетьмана Мазепи прикрасить історичний заповідник на Чернігівщині

Портрет із реальним зображенням гетьмана Мазепи прикрасить історичний заповідник на Чернігівщині

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5629
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація