На конкурсі із забудови Десятинної церкви в Києві вибухнув скандал

На конкурсі вибухнув скандал, пов’язаний із голосуванням. Журі не змогли визначити переможця, який керуватиме проектом із забудови Десятинної церкви.

Визнаний більшістю голосів проект Десятинної церкви не влаштовує меншість конкурсної комісії.

Про це повідомив голова постійної комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригінець, який був присутній на засіданні комісії.

За словами депутата, всі присутні члени журі проголосували, але лічильна комісія декілька годин відмовлялася оголосити результат конкурсу.

"На жаль, коли лічильна комісія підрахувала голоси, виявилося, що підсумки голосування не влаштовують кількох членів журі. Тому вони вже після голосування почали вимагати долучити голос ще одного члена журі, який не був присутній під час голосування. Проти цього категорично виступила інша частина членів журі . Глава журі Сергій Целовальник (головний архітектор Києва, - ред.) намагається знайти компроміс між тими, хто хоче почути реальний результат голосування, і тими, хто намагається змінити його, додавши голос за відсутнього колегу", - сказав Бригінець.

Пізніше стало відомо. що Київська міськдержадміністрація так і не змогла вибрати кращу концепцію реставрації Десятинної церкви.

Водночас, Целовальник зазначив, що протягом декількох днів планується провести ще одне засідання комісії, де буде проведено відкрите голосування для уникнення лобіювання чиїхось інтересів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що столична влада оголосила конкурс на визначення кращої містобудівної концепції культурного, архітектурного та художнього відновлення пам'ятки археології національного значення "Дитинець стародавнього Києва VIII-X ст. з фундаментом Десятинної церкви X ст."

При цьому головний архітектор столиці Сергій Целовальник пообіцяв, що над фундаментом Десятинної церкви в Києві нічого не буде побудовано.

14 березня у ГУ містобудування та архітектури повідомили, що до участі у конкурсі на визначення кращої концепції відновлення Десятинної церкви долучились 10 професійних творчих колективів. Усім колективам були надані вихідні дані та умови конкурсу. Передбачалось, що роботи журі прийматиме до 25 квітня, а результати конкурсу будуть оголошені та презентовані громадськості 30 квітня.

5 травня стало відомо, що визначення переможця конкурсу на кращу концепцію відновлення Десятинної церкви у Києві перенесено на три тижні. 28 квітня на своєму засіданні журі розглянуло роботи учасників конкурсу і дійшло висновку, що для визначення найкращої необхідно довивчити запропоновані концепції та роботи більш досконало. У зв'язку з цим було прийнято рішення провести друге засідання журі орієнтовно 17 травня, на якому остаточно визначити переможця.

За результатами розгляду поданих на конкурс заявок і відповідних документів журі розглядає роботи 9 учасників.

Читайте також:

Московський патріархат побудує храм на фундаменті Десятинної церкви

На місці Десятинної церкви Московський патріархат таки збудує храм

Московському патріархату заборонили будувати храм на місці Десятинної церкви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: